REKLAMA

Szydło do Polaków na Wyspach: Wracajcie, Polska przyjmie was z otwartymi ramionami

 • Autor: PAP/JS
 • 28 listopada 2016 21:05
Szydło do Polaków na Wyspach: Wracajcie, Polska przyjmie was z otwartymi ramionami Delegacja rządowa z premier Szydło na czele odbyła w Londynie polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Rząd PiS wprowadza zmiany, które będą zachęcające do powrotu - w ten sposób premier Beata Szydło zwróciła się w Londynie do Polaków w Wielkiej Brytanii.
• Wracajcie, mogę was zapewnić, że państwo polskie przyjmie was z otwartymi ramionami - mówiła.

Delegacja rządowa z premier Szydło na czele odbyła w Londynie polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Wieczorem w ambasadzie odbyło się spotkanie szefowej rządu z Polonią i Polakami na Wyspach.

Szydło mówiła, że Polska wyszła z inicjatywą konsultacji międzyrządowych z Wielką Brytanią w celu pogłębienia wzajemnych relacji. "Ale tym, co nas najbardziej przekonywało do tego, by takie rozmowy podjąć, byliście wy, Polonia, Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii" - powiedziała premier, zwracając się do uczestników spotkania.

Czytaj też: Szydło i May: Unijne sankcje wobec Rosji muszą być utrzymane

"Chcemy, by kontakt z ojczyzną był dla państwa codziennością, byście tu, w Wielkiej Brytanii, czuli się bezpiecznie, byście mieli świadomość tego, że polski rząd jest zawsze gotowy was wspierać" - mówiła.

"Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości sprawy polskich obywateli bez względu na to, gdzie oni żyją, są najistotniejsze i najważniejsze. Nie ma ważniejszej sprawy niż Polska i Polacy" - podkreśliła szefowa rządu.

"Wprowadzamy zmiany, które zmieniają Polskę na lepsze. Wprowadzamy też zmiany takie, które - mam nadzieję - dla wielu z państwa będą zachęcające do powrotu. Wracajcie, ci z państwa, którzy mają taką wolę, chcecie, myślicie o tym, mogę was zapewnić, że polskie państwo przyjmie was z otwartymi ramionami" - mówiła Szydło. Jej słowa zostały przyjęte oklaskami.

Dodała, że ci, którzy zdecydują się zostać na Wyspach, nie zostaną pozostawieni bez wsparcia i opieki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Sokzburaka 2016-11-30 01:41:31
  Za dużo pięknych słów i deklaracji. Takie deklaracje można składać wtedy kiedy są widoczne te efekty swojej działalności, a nie tak na wyrost. I żeby nie wyszło tak, że to Soros a a nie kto inny będzie karmil naród polski, ale oczywiście do czasu. I ta podejrzana amerykańska szkoła liderów. Przecież tam u w większości uczą partactwa. A to widać po politykach.
 • podróżnik 2016-11-29 09:20:35
  Bełkot bez żadnej pozytywnej treści. Pojechała, pogadała i wróciła.
 • JERONIMO 2016-11-28 23:03:42
  Przybywajcie... do kraju chlebem i winem płynącego. Tylko zostawcie auto w Anglii bo na dzień dobry podatek akcyzowy, nie oglądacie TV? no i co z tego podatek od mediów was zachęci, chcecie nad Bałtyk polną drogę nam utwardzicie S6 po 2020... KLASO WYKSZTAŁCONA przypomnimy Ci jak wiązać koniec z końcem ... PROGRAM KORYTO +
 • tubylec 2016-11-28 22:25:23
  Był w naszej najnowszej historii taki wojskowy- Kiszczak się nazywał (niedawno zszedł z tego świata), który równiez jezdził do W Brytanii po zakończeniu IIWŚ namawiać żołnierzy do powrotu do ojczyzny. Jak się to dla nich kończyło dobrze wiemy. Tak że rodacy na wyspach: US i ZUS już na Was czekają i tak samo jak KGB nie zapominają i nie wybaczają NIGDY.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA