REKLAMA

Szydło: Nie ma dziś możliwości na ustawę, jakiej środowisko frankowe oczekuje

  • Autor: PAP
  • 13 października 2016 06:50
Szydło: Nie ma dziś możliwości na ustawę, jakiej środowisko frankowe oczekuje Premier Szydło podkreśliła, że sprawa frankowiczów to niezwykle trudny temat (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Premier Beata Szydło przyznała, że obecnie raczej nie ma możliwości, aby zrobić taką ustawę frankową, jakiej środowisko frankowiczów oczekuje.
• Poinformowała też, że na ten temat rozmawiała z prezesem NBP Adamem Glapińskim oraz nowym szefem KNF Markiem Chrzanowskim.

Premier Szydło podkreśliła w Radiu Maryja, że sprawa frankowiczów to niezwykle trudny temat. - Chcielibyśmy bardzo pomoc tym osobom - zadeklarowała.

Dodała, że w Sejmie znajduje się prezydencki projekt tzw. ustawy spreadowej, którym mają zająć się posłowie w przyszłym tygodniu. Premier przyznała, że nie rozwiązuje on tego problemu w całości, ale jest wyjściem na przeciw.

Szydło poinformowała, że na ten temat rozmawiała z prezesem NBP Adamem Glapińskim oraz nowym szefem KNF Markiem Chrzanowskim, co można zrobić, jak można to rozwiązać. Jak dodała również wicepremier Mateusz Morawiecki nad tym się zastanawiał.

Czytaj też: Ustawa frankowa: "Andrzej Duda przestraszył się banków"

- Wydaje się, że dziś nie ma możliwości, aby zrobić taką ustawę, jakiej środowisko frankowe oczekuje - zaznaczyła szefowa rządu. - Ale jest dobry sygnał, szef KNF mówił o tym, że jest możliwość by w tych umowach pomiędzy bankami, była bezpośrednia możliwość klient-bank, rozwiązywania tych umów. Jeżeli będzie ze strony instytucji finansowych, banków taka wola jest możliwość reagowania - podkreśliła Szydło.

- W tej chwili musimy wnikliwie przyglądać się co się dzieje na rynkach finansowych. Mamy niepokojące sygnały, jeżeli chodzi o banki włoskie, banki niemieckie. Musimy się przygotować, że może dojść do jakiegoś kryzysu, że mogą być kolejne zawirowania na rynkach finansowych. W związku z tym my podejmując decyzje jakiekolwiek tutaj w Polsce musimy być bardzo ostrożni - podkreśliła szefowa rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Wugno 2016-10-13 08:27:46
    Frankowicze nie są targetem etnografki z Brzeszcz. Ona daje swoim wyborcom po 500+ w łapę co miesiąc i oni na nią będą głosować. Nie frankowicze.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA