REKLAMA

Szydło o uchodźcach: Kopacz powinna mieć odwagę powiedzieć, do czego się zobowiązała

  • Autor: PAP
  • 15 października 2015 17:13
Szydło o uchodźcach: Kopacz powinna mieć odwagę powiedzieć, do czego się zobowiązała - Krytycznie oceniam to, co dotychczas w sprawie uchodźców proponowała Unia Europejska - powiedziała Beata Szydło(fot. twitter)

Premier Ewa Kopacz w czwartek w Brukseli bierze udział w szczycie UE na temat strategii wobec kryzysu migracyjnego. Według Beaty Szydło premier powinna jeszcze przed wyborami określić, ilu uchodźców Polska zgodziła się ostatecznie przyjąć.

Beata Szydło była dziś pytania o oczekiwania wobec szczytu UE, na którym przywódcy będą dyskutować głównie o współpracy z krajami trzecimi i ochronie granic UE w celu zatrzymania napływu uchodźców. Według projektu konkluzji szczytu UE ma podjąć "działania na rzecz stopniowego wprowadzania zintegrowanego systemu zarządzania granicami zewnętrznymi".

Liczba uchodźców w Polsce wciąż nieznana

W związku z tym, że pojawiają się różne informacje dotyczące różnej liczby uchodźców, których nasz kraj jest gotów przyjąć. - Trzeba, żeby premier polskiego rządu wreszcie stanęła i miała odwagę powiedzieć Polakom, do czego się zobowiązała - stwierdziła Szydło.

Powiedziała, że krytycznie ocenia to, co dotychczas w sprawie uchodźców proponowała Unia Europejska. - Poszczególne kraje Unii - mówiła Szydło - które bardzo ochoczo na początku próbowały wprowadzić retorykę, że trzeba wszystkich przyjmować bez względu na to, jakie będą tego koszty czy warunki, w tej chwili same się z tego wycofują. Unia Europejska nie ma pomysłu na rozwiązanie tego problemu - powiedziała.

Polska powinna zadbać o swoich obywateli

- Oczekuję, że polska reprezentacja, pani premier, postawi jasno sytuację Polski i nie będzie ulegała naciskom ze strony silniejszych krajów Unii Europejskiej, tylko będzie umiała bronić interesu Polski. Interes Polski jest dzisiaj taki: nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uchodźców, powinniśmy zadeklarować pomoc humanitarną. Natomiast Polska powinna przede wszystkim zabiegać o bezpieczeństwo swoich obywateli - dodała.

- Oczekuję też od premier Kopacz, że wreszcie obywatele polscy, jeszcze przed wyborami, przed 25 października dowiedzą się, jakie ostatecznie ona powzięła zobowiązania - kontynuowała Szydło.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jadwiga, 58 lat 2015-10-16 07:40:54
    Absolutnie popieram wypowiedź p. Szydło. Platforma cały czas kłamie,fałszuje i manipuluje informacjami na temat uchodźców.Kopacz chciała by być nowoczesna i europejska aby przypodobać się p. Merkel, a z drugiej strony zmanipulować informacje, aby społeczeństwo nie dowiedziało się przed wyborami. Po wyborach będzie hulaj dusza - piekła nie ma. Polacy obudzą się z ręką w nocniku - jeżeli nie zrozumieli jeszcze rządzenia pod przywództwem Tuska i Kopacz.Tak specjalnie piszę nazwiska bez tytułów - na szacunek trzeba zapracować ! ! ! !.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA