REKLAMA

Szydło: Przygotowujemy reformę służby zdrowia by ratować szpitale. PO i PSL przez 8 lat nic nie zrobiła

  • Autor: PAP/AT
  • 02 grudnia 2016 10:38
Szydło: Przygotowujemy reformę służby zdrowia by ratować szpitale. PO i PSL przez 8 lat nic nie zrobiła Rząd przeprowadza reformę, która ma uzdrowić służbę zdrowia - powiedziała premier (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

• Platforma Obywatelska wprowadza ludzi w błąd i straszy Polaków -  powiedziała w Sejmie premier Beata Szydło.
• Nasz rząd przeprowadza reformę, która ma uzdrowić służbę zdrowia  - dodała.
• Jej zdaniem, koalicja PO-PSL przez 8 lat nie zrobiła nic, żeby zreformować służbę zdrowia.

Szefowa rządu odniosła się w ten sposób do wystąpienia w Sejmie posłanki PO Lidii Gądek, która powiedziała, że "premier obiecała Polakom w kampanii wyborczej likwidację kolejek, a minister zdrowia funduje nam ustawę, likwidację szpitali i poradni specjalistycznych".

"Pani rząd doprowadzi do tego, że będzie pani pierwszym w historii premierem, który likwiduje szpitale w Polsce i to na masową skalę" - powiedziała Gądek, zwracając się do premier Szydło.

"Pani poseł kłamie, wprowadza w błąd i przede wszystkim straszy Polaków" - powiedziała premier pod adresem Gądek. "Proszę nie straszyć Polaków, my w tej chwili przygotowujemy reformę służby zdrowia, po to, żeby ratować szpitale, które są w bardzo trudnej sytuacji, bo przez osiem lat Platforma i PSL nic nie zrobili, żeby zreformować służbę zdrowia. Wprowadzacie państwo destabilizację w państwie, straszycie ludzi" - powiedziała Szydło.

Jak podkreśliła, rząd przeprowadza reformę, która ma uzdrowić służbę zdrowia.

Gądek złożyła wniosek o przerwanie obrad Sejmu, aby - jak uzasadniała - "premier mogła się zapoznać z zagrożeniem dla zdrowia i życia Polaków, które szykowane jest przez jej resort zdrowia". Według niej chodzi o kilkaset szpitali oraz poradni wysokospecjalistycznych. Zaapelowała do Szydło, aby nie wprowadzała tej "fatalnej reformy".

Czytaj też: Radziwiłł o reformie służby zdrowia, likwidacji NFZ i płatnych wizytach u lekarzy

Politycy Platformy wielokrotnie apelowali do premier Szydło i ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła o wycofanie się z przepisów o sieci szpitali. Ich zdaniem, reforma "dyskwalifikuje wiele placówek w całym kraju". Według Platformy, ok. 160 szpitali w całym kraju zagrożone jest likwidacją; są wśród nich placówki specjalistyczne w zakresie leczenia chorób psychiatrycznych, zakaźnych czy reumatologicznych.

Pod koniec września ministerstwo zdrowia przekazało do konsultacji publicznych projekt zakładający utworzenie systemu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej), czyli tzw. sieci szpitali. Zgodnie z propozycją resortu, placówki zakwalifikowane do PSZ będą miały gwarantowaną umowę z NFZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stanisław Komosa 2016-12-02 15:56:19
    Proszę nie zapomnieć o tym, że ważnym elementem prowadzącym do odzyskania zdrowia jest właściwe odżywianie pacjenta , a na dziś jest to tragedia. Ja osobiście wyleczyłem się z różnych chorób ,,cywilizacyjnych" dzięki kilkutygodniowej diecie - poście warzywnym, i ćwiczeniom,...- dlatego pragnę zwrócić uwagę na okazję do skutecznego leczenia podczas pobytu pacjenta w szpitalu lub jako zalecenie do stosowania odpowiedniej diety w domu lub w sanatorium. Dla zainteresowanych dodam że warto popatrzyć i posłuchać choćby na YouTube: dr Ewa Dąbrowska, dr Niedzwiecki z koalicji dr Ratha, dr Simoncini -onkolog, itp. którzy ludzi wyprowadzają z poważnych chorób w szybki sposób i nie zamieniają ich na tzw. Choroby przewlekłe- ,,cywilizacyjne". Wracając do leczenia, to najpierw należy ustalić przyczyny chorób, i prowadzić edukację społeczeństwa w tym zakresie. Proszę sprawdzić czy przypadkiem głównymi przyczynami wielu chorób nie są; zakwaszenie organizmu , brak Omega 3 , brak istotnych minerałów, mikroelementów i witamin, a także obecność wielu pasożytów, którymi nikt od dawna nie zajmuje się???REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA