REKLAMA

Szykują się finansowe zmiany dla pracowników samorządowych?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 04 lipca 2016 14:55
Szykują się finansowe zmiany dla pracowników samorządowych? Zmiana może skutkować „wystąpieniem skutków finansowymi dla pracodawców samorządowych” (fot.PTWP)

• Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej informuje, że rozważana będzie możliwość ujednolicenia minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników samorządowych.
• Ostrzega jednak, że taka zmiana może skutkować „wystąpieniem skutków finansowymi dla pracodawców samorządowych”.
• Ewentualny projekt rozporządzenia Rady Ministrów w tej kwestii ma zostać poddany konsultacjom społecznym.

Rada Ministrów będzie rozważać możliwość „ujednolicenia minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w urzędach samorządowych i samorządowych jednostkach organizacyjnych”. Informację taką podał Stanisław Szwed w odpowiedzi na sejmową interpelację, jaką złożył poseł Jacek Osuch.

- Trzeba jednak podkreślić, że wejście w życie podwyższonych minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego, może się wiązać z wystąpieniem skutków finansowymi dla pracodawców samorządowych – zaznaczył Szwed.

Złożona przez posła interpelacja dotyczyła działań resortu na rzecz poprawy „warunków wynagradzania pracowników obsługi w szkołach podstawowych i gimnazjalnych” ze szczególnym uwzględnieniem Olkusza. W odpowiedzi na to wiceszef resortu przypomniał, że podstawową kwestią wpływającą na poziom wynagrodzeń pracowników samorządowych są finanse pozostające w dyspozycji pracodawców samorządowych i że ta kwestia pozostaje poza kompetencją ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czytaj też: Lubnauer ostro: PiS stworzyło kolejny, niekonstytucyjny bubel prawny

Poinformował jednak, że resort podjął prace legislacyjne dotyczące zmiany rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych m.in. w zakresie podwyższenia minimalnych miesięcznych stawek wynagrodzenia zasadniczego. I to właśnie w kontekście prac nad nowelizacją tego rozporządzenia pojawiła się wzmianka o możliwości ujednolicenia minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego dla pracowników zatrudnionych na podstawie umowy o pracę w urzędach samorządowych i samorządowych jednostkach organizacyjnych.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA