REKLAMA

Tablica ku czci Lecha Kaczyńskiego nielegalna?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 12 kwietnia 2016 09:31
Tablica ku czci Lecha Kaczyńskiego nielegalna? Tablice poświęcone prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu odsłonili w niedzielę na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w sali konferencyjnej (fot. Twitter)

W niedzielę (10 kwietnia) prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera odsłonili na dziedzińcu Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego tablice poświęcone prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu.

Jak się jednak okazuje, władze Warszawy o tablicy upamiętniającej Lecha Kaczyńskiego dowiedziały się z mediów. 

- Nie było zgody ratusza. Nie było nawet wniosku, żeby taka instalacja powstała. O tym, że tablica pojawiła się na dziedzińcu ratusza, dowiedzieliśmy się z mediów - przyznaje w rozmowie z Gazeta.pl rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk.

Jak podaje Gazeta.pl, lokalizacji nie konsultowano z pracownikami warszawskiego Urzędu Miasta ani ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Co więcej, negatywną opinię na temat treści umieszczonego na niej napisu wydała Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • spragniony123 2016-04-12 18:29:44
    Do rada: Dla przeciwników PiS to nawet rząd jest nielegalny ponieważ został wybrany ,jak mówi totalna opozycja ,przez ciemnogród,a legalne jest tylko to co zaproponują postkomuniści do których zaliczam również PO
  • rada 2016-04-12 12:20:06
    Totalne bezprawie uprawia partia zwana Prawem i Sprawidliwością. Ani jedno ani drugie do tej nazwy nie pasuje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA