REKLAMA

Taksówkarze zagrożeni? Rząd idzie z pomocą

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (AW)/AT
  • 14 września 2017 08:13
Taksówkarze zagrożeni? Rząd idzie z pomocą Korporacje taksówkowe nie są w stanie dotować swojej działalności jak duże korporacje, ale to pasażerowie dokonują wyboru przewoźnika (fot.pixabay)

Prywatni przewoźnicy w Warszawie stworzyli ostrą konkurencję dla taksówek. Tradycyjni taksówkarze są na straconej pozycji? Z pomocą chce przyjść rząd.

Jak pisze „Rzeczpospolita”, w stolicy można mówić już o swoistej wojnie na promocje. Jak pokazują bowiem badania, dla pasażerów koszt przejazdu to decydujące kryterium.

Wprowadzona przez niemiecki koncern w Warszawie (jako pierwszym mieście w Europie) usługa współdzielenia taksówek mytaxi to wyzwanie rzucone Uberowi. Do boju o pasażera dołożył się estoński Taxify. To wystarczyło, by korporacje taksówkowe położyć niemal na łopatki – pisze dziennik.

Z pomocą taksówkarzom jednak chce przyjść rząd. Resort infrastruktury pracuje nad ustawą, zgodnie z którą wszyscy przewoźnicy mieliby rozpoczynać i prowadzić działalność na takich samych zasadach - informuje "Rz".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA