REKLAMA

Tego Polacy oczekują od polityków. Najpilniejsze zadania

  • Autor: PAP/TM
  • 09 października 2015 07:54
Tego Polacy oczekują od polityków. Najpilniejsze zadania Polacy domagają się przede wszystkim zniesienia przywilejów dla grup zawodowych. Fot. wikimedia.org

Skończyć z przywilejami dla górników, służb mundurowych, dla sędziów i prokuratorów, opodatkować rolników, tak jak resztę Polaków - to według czytelników "Gazety Wyborczej" najpilniejsze zadania dla polityków.

Pismo zapytało czytelników, czym się powinni zająć politycy po wyborach i czym nie muszą się teraz zajmować

Tysiące odpowiedzi

Nadeszło prawie 7,5 tys. odpowiedzi. Trzy czwarte tych, którzy wypełnili ankiety, ma wyższe wykształcenie, połowa - co najmniej 45 lat. Nie jest to więc reprezentatywna próba, tylko głos tych, którzy chcą coś powiedzieć politykom.

Euro może poczekać

73 proc. ankietowanych uważa, że pilnie należy dokończyć reformę emerytalną poprzez zniesienie wszelkich przywilejów; 72 proc. chce likwidacji finansowania przez państwo nauki religii w szkołach, a 63 proc. domaga się zapewnienia szybkiego dostępu do wszystkich lekarzy publicznej służby zdrowia.

A co może poczekać? - najczęściej wymieniano wdrożenie euro, legalizację związków partnerskich oraz wprowadzenie programu tanich mieszkań na wynajem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA