REKLAMA

Terlecki: nie prowadzimy żadnych rozmów ws. stanowiska szefa Rady Europejskiej

  • Autor: pt/pap
  • 01 marca 2017 10:18
Terlecki: nie prowadzimy żadnych rozmów ws. stanowiska szefa Rady Europejskiej Ryszard Terlecki (fot.youtube.com)

• Nie prowadzimy żadnych rozmów ws. stanowiska szefa Rady Europejskiej - powiedział w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
• Dodał, że doniesienia na ten temat to "produkcja spekulacji prasowych".

W poniedziałek brytyjski dziennik "Financial Times" poinformował, że premier Beata Szydło sonduje inne kraje Unii Europejskiej w sprawie możliwości zastąpienia Donalda Tuska na stanowisku szefa Rady Europejskiej przez eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego.

Terlecki, pytany w Sygnałach Dnia o te doniesienia, powiedział, że brak poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska "zrodziło pole poszukiwań i negocjacji co do ewentualnych kandydatów" na stanowisko szefa Rady Europejskiej. "Myślę, że komentatorzy znajdą wiele różnych osób, i znajdują w tej chwili w Europie, które - ich zdaniem - mogłyby kandydować na to stanowisko" - mówił Terlecki.

Dopytywany, jakie jest stanowisko PiS w tej sprawie, odparł: "Żadne. To znaczy nie potwierdzamy żadnych rozmów". Dodał, że pewny jest jedynie brak poparcia rządu dla kandydatury Tuska. "Jedno co wydaje się pewne, choć na świecie nic nie jest w 100 proc. pewne, że nie poprzemy Donalda Tuska" - powiedział.

Zdaniem Terleckiego, doniesienia na ten temat "to jest produkcja spekulacji prasowych".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA