REKLAMA

Terroryzm wróci na forum UE. Belgia chce spotkania szefów dyplomacji państw Wspólnoty

  • Autor: PAP/GP
  • 23 marca 2016 08:04
Terroryzm wróci na forum UE. Belgia chce spotkania szefów dyplomacji państw Wspólnoty Ekstremiści islamscy. (fot.:youtube.com)

Na wniosek Belgii sprawująca prezydencję w UE Holandia zorganizuje specjalne spotkanie europejskich ministrów w związku z zamachami w Brukseli - poinformował we wtorek (23 marca) na Twitterze minister Holandii ds. bezpieczeństwa i sprawiedliwości Ard van der Steur.

Spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się w czwartek (24 marca) - zaznaczył minister.

We wtorek w stolicy Belgii doszło do dwóch zamachów terrorystycznych - na brukselskie lotnisko międzynarodowe i stację metra znajdującą się w pobliżu siedzib instytucji europejskich. Zginęło w nich ponad 30 osób i ponad 200 zostało rannych. Do przeprowadzenia ataków przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego.

Po zamachach szefowie państw i rządów Unii Europejskiej we wspólnym oświadczeniu zapewnili, że zjednoczeni w walce przeciwko ekstremizmowi i terroryzmowi podejmą "wszystkie niezbędne działania", by stawić czoło temu zagrożeniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA