REKLAMA

To już koniec Komitetu Obrony Demokracji?

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 10 sierpnia 2016 10:43
To już koniec Komitetu Obrony Demokracji? Mateusz Kijowski zdementował informacje o końcu KOD. Zapowiedział dwie duże manifestacje (fot.:facebook.com/KomitetObronyDemokracji)

• W sobotę (6 sierpnia) w rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy KOD zorganizował  przed Pałacem Prezydenckim manifestację pod hasłem „Andrzej Duda pod Trybunał”.
• Wydarzenie to okazało się jednak frekwencyjną klapą.
• Czy to koniec KOD? - zastanawiają się media.

Jak informuje portal Niezalezna.pl w sobotniej manifestacji według policji w kulminacyjnym momencie zebrało się zaledwie 800 osób. A większość zgromadzonych to byli ludzie starsi. Portal zastanawia się, czy to czasem nie koniec Komitetu Obrony Demokracji.

Wygasanie KOD zauważyli także posłowie PiS.

- Widać wyraźnie, że doszło to pewnego zahamowania tej siły. Po prostu przegrzali tematy. Próba udowadniania, że w Polsce zagrożona jest demokracja, gdy Polacy widzą, co się dzieje w Turcji, nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistością - powiedział WP poseł PiS Łukasz Schreiber, zapytany o ocenę bieżącej aktywności Komitetu Obrony Demokracji. 

Czytaj też: Zastępca Zbigniewa Ziobry najlepiej zarabiającym urzędnikiem?

Informacje o końcu KOD zdementował jednak Mateusz Kijowski. W programie #RZECZoPOLITYCE powiedział, że na przełomie sierpnia i września Komitet Obrony Demokracji planuje kolejną manifestację związaną z tematem Trybunału Konstytucyjnego. Natomiast we wrześniu, 24 dnia tego miesiąca, szykowane jest "duże wydarzenie" również sygnowane przez KOD.

Mało tego, Kijowski zapowiedział rozszerzenie działalności Komitetu.

- Rozmawiamy o tym, że być może trzeba by rozszerzyć działalność KOD na inne państwa Europy. Może tak się zdarzyć, bo mamy coraz więcej głosów ze strony polityków europejskich, że problemy z demokracja nie są wyłącznie polską domeną i być może należy się zająć na nieco szerszym forum, zdefiniowania od nowa pewnych standardów demokratycznych - dodał w programie #RZECZoPOLITYCE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • weronika 2016-08-11 07:43:02
  bez komentarza, bo samo się skodziało
 • danglan 2016-08-10 18:26:30
  Mam nadzieje ze to koniec te parady..... Tyle w tym temacie...
 • MACIEK 2016-08-10 16:43:03
  SAMI SIE ZAORALI I DOBRZE POLACY ODDECHNA
 • KKornatowicz 2016-08-10 13:29:26
  4 tygodnie temu w Gdańsku , podczas " manifestacji " KODziarzy przybyło na nią zaledwie 100 najwierniejszych idiotów . Po zaledwie 15 minutach dziady się rozeszli , atakowani agresją turystów i mieszkańców Gdańska . Już tylko garstka wyjątkowych głupców łazi na te żałosne spotkania łajdaków POlitycznych , których finansowały cacy szkodnicy jak Petru i Solarz . Z czego by mieli na te tysiące nowych szturmówek , tysiące plakatów , bilbordów , transparentów i kamizelek z ich logo ?! Przecież trzeba być wyjątkowym idiotą , żeby uznać tak dobrze wyposażone manifestacje społeczne i to od pierwszego wiecu ! A to lawinowe reklamowanie ich wieców w sprostytuowanych polskojęzycznych szkopskich szczekaczkach medialnych - czy jakakolwiek obywatelska organizacja z Oburzonymi i Niepokonanymi na czele była tak w tych prostytutkach medialnych promowana ?! To jest dowód naoczny na agenturalny charakter KOD i Kijowskiego ! Krzysztof Kornatowicz ( czytajcie Wyrugowani.pl )
 • Andrzej z Sopotu 2016-08-10 12:08:22
  Nie kocham pis-u, ale uważam że Kijowskiego i innych wichrzycieli trzeba zamknąć na długie lata , a tym dziadkom i innym wyznawcom kodu zabrać emerytury, renty i młodszych wywalić z pracy z wilczym biletem.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA