REKLAMA

Tomasz Rzymkowski: Polski rząd słusznie nie chce przyjmować uchodźców

  • Autor: PAP/AT
  • 18 sierpnia 2017 08:57
Tomasz Rzymkowski: Polski rząd słusznie nie chce przyjmować uchodźców Zamachy terrorystyczne mają wywołać strach. Polski rząd się nie boi - mówi poseł Kukiz'15 (fot. facebook/Tomasz Rzymkowski)

Zamachy terrorystyczne mają na celu przede wszystkim wywołać strach, wystraszyć przeciwnika i rzeczywiście przeciwnik się boi - myślę tutaj o rządach europejskich. Akurat nasz rząd się nie boi, twardo mówi, że nie chce przyjmować islamskich imigrantów - mówi poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

• Będą kolejne zamachy, bo państwa Europy Zachodniej są owładnięte chorą ideologią multikulturalizmu - uważa poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski.

• Polski rząd nie chce przyjmować islamskich imigrantów i jest to słuszna linia - dodał.

Co najmniej 13 osób zginęło, a ponad 100 zostało rannych w czwartkowym (17 sierpnia) zamachu z użyciem furgonetki na zatłoczonej ulicy w Barcelonie - podały władze Katalonii. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS). Kierowcy pojazdu nie udało się dotychczas zatrzymać.

W piątek (18 sierpnia) nad ranem doszło do drugiego, po masakrze w Barcelonie, ataku terrorystycznego w Hiszpanii. Od kul policji w nadmorskim kurorcie Cambrils zginęło tam 5 napastników. 7 osób, w tym policjant zostało rannych.

"Będą kolejne zamachy, bo państwa Europy Zachodniej nadal są owładnięte tą chorą ideologią multikulturalizmu, na siłę próbują przyjmować osoby obce nam cywilizacyjnie, obce nam kulturowo" - powiedział Rzymkowski odnosząc się do czwartkowego zamachu terrorystycznego w Barcelonie i piątkowego zamachu w nadmorskim kurorcie Cambrils w Hiszpanii.

Jego zdaniem "mamy w tej chwili do czynienia z falą olbrzymiej nienawiści do rdzennych mieszkańców Europy, falą terroru". Rzymkowski uważa, że zamachy terrorystyczne mają na celu przede wszystkim "wywołać strach, wystraszyć przeciwnika i rzeczywiście przeciwnik się boi - myślę tutaj o rządach europejskich". "Akurat nasz rząd się nie boi, twardo mówi, że nie chce przyjmować islamskich imigrantów. To jest bardzo słuszna linia" - ocenił poseł Kukiz'15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA