REKLAMA

Tomasz Siemoniak kandyduje na szefa PO

  • Autor: GP
  • 17 listopada 2015 12:45
Tomasz Siemoniak kandyduje na szefa PO Tomasz Siemoniak (fot.Piotr Drabik, flickr.com, licencja: Attribution 2.0 Generic)

Kandydaturę na szefa PO zgłosił Tomasz Siemoniak. Były minister obrony potwierdził swój start dzisiaj na konferencji prasowej.

Tomasza Siemoniaka, w wewnętrznych wyborach na szefa partii, popierają m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, Joanna Mucha oraz Małgorzata Kidawa-Błońska.

Start Siemoniaka stał się prawdopodobny, gdy pełniąca obowiązki szefowej partii, po Donaldzie Tusku, premier Ewa Kopacz wycofała się z rywalizacji. Informacje o tym podano 13 listopada. Większość kierownictwa partii wiedziała o tej decyzji od pewnego czasu. Aspiracje do walki o przywództwo w partii zgłosili już Borys Budka i Grzegorz Schetyna.

Tomasz Siemoniak jest urodzonym w 1967 roku politykiem. Był członkiem Kongresu Liberalno-Demokratycznego i Unii Wolności, potem wstąpił do Platformy Obywatelskiej. W latach dziewięćdziesiątych pracował w mediach, w TVP i PAP. Miał także samorządowy epizod w stolicy - był radnym i wiceprezydentem Warszawy. Stanowisko ministra obrony narodowej objął 2 sierpnia 2011 roku, został powołany przez Donalda Tuska. Piastował to stanowisko najdłużej ze wszystkich ministrów, jacy kierowali MON w III RP.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Życzliwy 2015-11-18 12:31:34
    I tak wygra skuteczny SchetynaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA