REKLAMA

Tomasz Siemoniak krytykuje MON za dyskusję o broni atomowej

  • Autor: GP
  • 07 grudnia 2015 11:42
Tomasz Siemoniak krytykuje MON za dyskusję o broni atomowej Tomasz Siemoniak jest zaskoczony działaniami MON (fot. flickr.com, licencja: CC BY-NC-ND 2.0)

Poseł PO, były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak skrytykował w ostrych słowach działania resortu, który opuścił. W wywiadzie radiowym polityk stwierdził, że polityka informacyjna MON, wpierw wypowiedź wiceszefa MON Tomasza Szatkowskiego o broni atomowej, a później dementi tej informacji, godzą w polski wizerunek partnera militarnego.

- Sprawy nuklearne należą do najtajniejszych spraw w NATO. Dziwne głosy posła, który wczoraj był konstytucjonalistą, dziś jest specjalistą od broni atomowej, są naprawdę fatalne – atakował Tomasz Siemoniak, mówiąc o polityku PiS Tomaszu Szatkowskim.

Politykowi wyraźnie nie podoba się ton w jakim zarówno ministerstwo, jak i politycy PiS mówią o tematyce obrony narodowej i polskie armii. Stwierdził, że projekty, które zgłasza ekipa rządząca są niepoważne, a wręcz fantastyczne, w negatywnym sensie tego słowa.

Ministerstwo zaprzecza pracom nad bronią nuklearną

W sobotę rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz wydał oświadczenie prasowe i zapewnił, że nie są prowadzone prace nad przystąpieniem Polski do programu nuklearnego.

Wypowiedź Tomasza Szatkowskiego zawartą w wywiadzie dla jednej ze stacji sprecyzował, że należy ją rozpatrywać w kontekście pojawiających się ostatnio komentarzy poważnych ośrodków analitycznych na Zachodzie. Wskazują one na deficyt zdolności odstraszania nuklearnego NATO na wschodniej flance sojuszu.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ryszard 2015-12-07 13:36:25
    Oczywistym jest, że Polska musi posiadać broń jądrową. Do tego kilkanaście okrętów podwodnych i systemem naprowadzania i obrony. Najważniejsze jednak jest aby wreszcie POLAK miał dostęp i suwerenność guzika. Nie zdrajca mason, który nie wie i nie rozumie co to jest Polska racja stanu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA