REKLAMA

Tragedia w Świebodzicach. Będzie wprowadzona żałoba narodowa?

  • Autor: PAP
  • 09 kwietnia 2017 12:41
Tragedia w Świebodzicach. Będzie wprowadzona żałoba narodowa? Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski powiedział, że na razie nie ma planów wprowadzenia żałoby narodowej. (fot.:youtube.com)

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z premier Beatą Szydło o sytuacji w Świebodzicach, gdzie zawaliła się kamienica – poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

Dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski powiedział, że na razie nie ma planów wprowadzenia żałoby narodowej.

- Nie ma na razie takich planów - odpowiedział Magierowski na pytanie Radia Zet i Polsat News, czy prezydent rozważa wprowadzenie żałoby narodowej.

- Pan prezydent rozmawiał wczoraj telefonicznie z panią premier na temat sytuacji w Świebodzicach. Pani premier zdała mu relację, jako że ona z kolei ma bezpośredni kontakt także z wojewodą dolnośląskim i wczoraj wieczorem była na miejscu tragedii, więc rozmawiali wczoraj właśnie z panem prezydentem na temat tej tragedii i dalszych kroków - poinformował Magierowski.

Przypomniał, że w sobotę prezydent za pośrednictwem mediów społecznościowych złożył kondolencje rodzinom ofiar.

W sobotę (8 kwietnia) w Świebodzicach (Dolnośląskie) zawaliła się kamienica. Zginęło sześć osób, a cztery zostały ranne. Specjalistyczne zastępy poszukiwawczo-ratownicze Państwowej Straży Pożarnej wciąż przeszukują gruzowisko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA