REKLAMA

Trwają ustalenia wysokości dotacji na nieodpłatną pomoc prawną

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 23 czerwca 2016 12:42
Trwają ustalenia wysokości dotacji na nieodpłatną pomoc prawną Minister finansów kontroluje dotacje na pomoc prawną Wysokość kwoty bazowej dotacji na bezpłatną pomoc prawną w 2016 r. to 5150 zł. Fot. gabin.pl

Minister finansów chce, by nie przekraczała ona 5217 zł.

Od 1 stycznia 2016 roku na terenie kraju działa ponad 1500 punktów, w których osobom potrzebującym udzielana jest bezpłatna pomoc prawna. Zadanie polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej jest finansowane z budżetu państwa z części będącej w dyspozycji wojewodów przez udzielanie dotacji celowej powiatom. Wysokość kwoty bazowej dotacji w 2016 r. określona została na kwotę 5150 zł.

Na mocy ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, wysokość dotacji na realizację zadania dotyczącego udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej jest ustalana corocznie przez ministra sprawiedliwości w porozumieniu z ministrem finansów.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA