REKLAMA

Trybunał Konstytucyjny: Piotr Pszczółkowski zadziwił kolegów

  • Autor: GP
  • 16 czerwca 2016 07:12
Trybunał Konstytucyjny:  Piotr Pszczółkowski zadziwił kolegów Piotr Pszczółkowski w todze sędziowskiej, na posiedzeniu Trybunału Konstytucyjnego. (fot.:youtube.com)

• Po wtorkowym (14 czerwca) wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który ogłosił sędzia Piotr Pszczółkowski posypały się na niego ostre komentarze polityków PiS.
• W środę (15 czerwca) Beata Mazurek dopatrzyła się w jego działaniach rozbieżności.

Piotr Pszczółkowski, obecnie sędzia Trybunału Konstytucyjnego, a do końca 2015 roku poseł PiS w tej kadencji Sejmu, wydał wyrok w sprawie skargi policjanta na brak możliwości wznowienia postępowania dyscyplinarnego po upływie pięciu lat. We wtorek (14 czerwca) w pięcioosobowym składzie sędziowskim TK uzasadniał wyrok, a jednym z kluczowych momentów posiedzenia ciała sędziowskiego, które zelektryzowało polityków PiS, były słowa Pszczółkowskiego o wyrokach sądu konstytucyjnego.

- Zgodnie z przepisem Konstytucji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego podlegają publikacji. To rozstrzygnięcie ma charakter wyroku.

Ten osąd wpisał się w trwający spór o Trybunał i podstawy prawne jego działania. Rząd wstrzymuje się z publikacją wyroku z marca br., który uchylił konstytucyjność ustawy z grudnia, regulującej działanie TK. Nie publikuje też innych wyroków sądu.

Czytaj: Poseł opozycji pozbywa się złudzeń dotyczących opieki zdrowotnej

W środę (15 czerwca) politycy PiS komentowali zachowanie Pszczółkowskiego, który co ważne uważa, że TK powinien orzekać w oparciu o grudniową ustawę. Złożył takie "zdanie odrębne" także na wtorkowym posiedzeniu TK.

- Wszystkich sędziów Trybunału Konstytucyjnego powinna obowiązywać ustawa, która została przyjęta przez Sejm w grudniu 2015 r. sędziego Pszczółkowskiego również - mówiła Beata Mazurek po tym, jak Pszczółkowski wyraził swoje zdanie we wtorek. - Nie podzielam więc jego wypowiedzi, że z jednej strony ogłasza wyrok, a z drugiej strony odnosi się do ustawy, którą respektuje i przestrzega. Jest to rozbieżność, której ja nie rozumiem.

Ryszard Terlecki, z PiS jeszcze ostrzej ocenił słowa swojego kolegi:

- Wpisuje się w pożałowania godną polityczną działalność prezesa TK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Polska się przebudziła! 2016-09-05 21:11:37
    Do zong: Dziwię się iż poświęcacie swój czas na komentarze na temat Beaty Mazurek PiS, która w okresie wyborów Prezydenckich i Parlamentarnych 2015roku prawdzie swoje oblicze pokazała, spiskowała z Ratuszem Chełmskim SLD przeciwko Rządowi RP używając materiałów z podsłuchów Służb Wywiadu GRU (obcego mocarstwa) które dzięki kochance Władimira Władimirowicza Putina mamusi Agatki Fisz dostała. Wnioski- Polski wyborco, komuna raz kolejny Nas oszukała, zdrada stanu! Władza ustawodawcza i wykonawcza kraj pod zabór najprawdopodobniej celowo zdestabilizowała!!!
  • zong 2016-09-05 17:59:27
    I jak teraz wygląda Mazurek? Wyroki opublikowane. ! I kto miał rację? Mowa jest krótka. Macierewicz zwalcza wszelkimi sposobami Pszczółkowskiego od dawna. Pan minister poświęca wiele energii by psuć wizerunek tego prawnika.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA