REKLAMA

Trzaskowski krytykuje wystąpienie Kaczyńskiego w sprawie uchodźców

  • Autor: WGK
  • 17 września 2015 15:13
Trzaskowski krytykuje wystąpienie Kaczyńskiego w sprawie uchodźców Rafał Trzaskowski nie zostawia suchej nitki na PiS-ie (fot. PAP)

Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji, krytykuje wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w sprawie uchodźców. Zarzuca mu zdanie się na decyzje unijne, a nie krajowe.

Rafał Trzaskowski opublikował na Facebooku artykuł o faktach i mitach w przemówieniu sejmowym Jarosława Kaczyńskiego.

Zacytował  prezesa Pis-u: "Rząd nie ma prawa decydować w sprawie uchodźców, bo nie ma poparcia społecznego w tej sprawie" i stwierdził, że "ni mniej ni więcej namawia nas szef opozycji, byśmy pozwolili innym zdecydować za nas. Fakty są bowiem takie, Unia Europejska ma kompetencje, by podjąć w tej sprawie decyzje nie zważając na głosy wszystkich jej członków. Jest to wynik nomen omen Traktatu z Lizbony, który negocjował w naszym imieniu PiS, stąd powinien te zapisy znać".

Zauważył, że na razie Bruksela nie decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ problem jest zbyt kontrowersyjny. "Dlatego trzeba rozmawiać i szukać akceptowalnego dla wszystkich rozwiązania. Rząd Polski nie może w tej sytuacji zamilknąć, zagrać w 3 małpki i udać, że problem nas nie dotyczy. Okazanie solidarności naszym europejskim partnerom, a przede wszystkim samym uchodźcom taktujemy jako nasz obowiązek. Ta kwestia nie podlega w moich oczach żadnej dyskusji" - pisze Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski na Facebooku

Dodaje, że PO jasno informowała o tym, że nie można działać jedynie doraźnie o potrzebny jest "całościowy i kompleksowy plan, a bezgraniczne otwieranie się na wszystkich przybyłych to droga donikąd, o czym przekonali się nasi najbliżsi sąsiedzi. Trzeba odróżnić imigrantów zarobkowych od uciekających przed wojną i prześladowaniami, uszczelnić zewnętrzną granicę Unii i na poważnie zaangażować się w regionie, skąd ludzi ci pochodzą".

Zaznaczył, że to są polskie warunki negocjowane w Brukseli. "Dziś oczy całej Europy są zwrócone na nas - to nie przesada, bo w dużej mierze to od Polski zależy, czy Unia Europejska znajdzie wspólną, a przede wszystkim skuteczną odpowiedź na kryzys migracyjny. W interesie nas wszystkich jest, by tak się stało. Nie bądźmy czarną owcą" - zakończył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA