REKLAMA

Trzy doniesienia do prokuratury na Beatę Szydło ws. braku publikacji wyroku TK

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 15 marca 2016 13:30
Trzy doniesienia do prokuratury na Beatę Szydło ws. braku publikacji wyroku TK Jedno zawiadomienie wpłynęło do prokuratury w Gliwicach, dwa w Warszawie (fot.:twitter.com/PremierRP)

Jak informuje TVN24, prokuratury otrzymały już trzy zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez premier Beatę Szydło oraz jej współpracowników. Jedno wpłynęło do prokuratury w Gliwicach, dwa w Warszawie.

Zawiadomienie, które złożył mieszkaniec Gliwic w sprawie popełnienia przestępstwa przez premier Beatę Szydło i jej współpracowników dotyczy zaniechania publikacji ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego - podaje TVN24.

Jak czytamy, w zawiadomieniu wymienieni są także: szefowa KPRM Beata Kempa, prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusinek i wiceprezesi: Robert Brochocki i Tomasz Dobrowolski.

Dwa kolejne zawiadomienia złożono w Warszawie. Jak informuje TVN24, po zapoznaniu się z pismami prokuratura zdecyduje, czy zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie.

W weekend rzecznik rządu poinformował, że orzeczenie TK nie zostanie opublikowane. 

- Podtrzymujemy zdanie, że rząd RP nie może opublikować stanowiska niektórych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, które nie jest oparte na przepisach prawa" - mówił Rafał Bochenek. Dodał, że "ta kwestia wymaga wypracowania konsensusu".

Trybunał Konstytucyjny orzekł w środę (9 marca), że kilkanaście zapisów nowelizacji ustawy o TK, autorstwa PiS, jest niekonstytucyjnych. TK uznał, że cała nowela jest sprzeczna m.in. z konstytucyjną zasadą poprawnej legislacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • życie! 2016-03-17 17:20:15
  Jak wspomniałem wcześniej prokuratura ma się zająć przeciekami polityków partii rządzącej PiS sędziów znajdujących się w Trybunale Konstytucyjnym, bilingi rozmów i dane zrzucone na ich telefony powyższe potwierdzają. Postępowanie zostanie umorzone, klika przestępcza jest władzą ostateczną ponad Polskim prawem!
 • prawda jest okrutna! 2016-03-17 17:17:48
  Do Zdecydowany: Dobra robota" KOD" , "Partia Razem" niech Boboszewo żydowskie świnie"PiS"widzą że społeczeństwo myśli nie są marionetkami przestępców u władzy!
 • życie! 2016-03-17 17:10:17
  Do s:Jak wspomniałem wcześniej prokuratura ma się zająć przeciekami polityków partii rządzącej PiS sędziów znajdujących się w Trybunale Konstytucyjnym, bilingi rozmów i dane z zrucone na ich telefony powyższe potwierdzają. Postępowanie zostanie umorzone, klika przestępcza jest władzą ostateczną ponad Polskim prawem!
 • życie 2016-03-17 15:38:32
  Do s: Gdy nie było sędziów polityków PiS w Trybunale Konstytucyjnym nigdy wcześniej niebyło przecieków, dla mnie to wystarczający dowód!
 • prawda jest okrutna 2016-03-17 15:33:22
  Do Gienek1356: Jakiś ty głupi człowieku podążasz autorytet senator Anny Marii Anders, wiemy że to podrzutek generała Andersa sprzątaczki, żydostwo, (...), przestępczość zorganizowana dorwała się do koryta, nie liczą się ze społeczeństwem wychodzącym walczyć o demokrację i porządek prawny w Polsce.
 • Gienek1356 2016-03-17 09:35:02
  Wszyscy ci donosiciele nie są ludźmi o polskich korzeniach a jedynie maja polskie dowody lub miejsce urodzenia reprezentują oni interesy obcych ponstw wrogo nastawionych do Polaków i Polski wyraźnie to widać kiedy mówią o Polsce zagranica jak opluwają i znieważają Polakow takich ludzi należy sadzać do więzienia bo jest to rak który niszczy Polske
 • s 2016-03-16 08:18:13
  Jednym słowem prokuratura ma się zająć trybunałem ,wyciekami, konszachtami z PO
 • Zdecydowany 2016-03-15 18:41:56
  ZaKODowane pasożyty możecie Panią Beatkę POcałować co najwyżej w rowek albo broszkę ! Do roboty alimenciarze !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA