REKLAMA

Trzykrotność płacy minimalnej. Tyle powinni zarabiać posłowie?

  • Autor: JS
  • 06 kwietnia 2018 20:45
Trzykrotność płacy minimalnej. Tyle powinni zarabiać posłowie? Złożyliśmy dziś projekt ustawy, który wprowadza prostą zasadę regulującą wysokość pensji poselskich - zapowiedział Maciej Konieczny (fot. Razem/twitter)

Partia Razem ma swój pomysł na pensje poselskie. Chce ich powiązania z wysokością płacy minimalnej.

- Złożyliśmy dziś projekt ustawy, który wprowadza prostą zasadę regulującą wysokość pensji poselskich. Proponujemy, żeby uposażenia posłów i senatorów były równe trzykrotności płacy minimalnej. Nasz projekt przewiduje też likwidację specjalnego zwolnienia podatkowego przysługującego dziś parlamentarzystom - zapowiedział na dzisiejszej (6 kwietnia) konferencji prasowej Maciej Konieczny z zarządu krajowego Razem.

Jak dodał, poseł musi rozumieć, jak żyją jego wyborcy.

- Oni nie mają kilkunastu tysięcy miesięcznie. Dlatego Partia Razem od początku swojego istnienia mówi jasno, że posłowie i posłanki powinni zarabiać trzykrotność płacy minimalnej. To dobra pensja, ponad 6 tysięcy złotych. Pozwoliłaby wygodnie żyć, ale jednocześnie pamiętać, jak wygląda życie większości społeczeństwa — tłumaczył Maciej Konieczny.

Zdaniem Partii Razem zasiadanie w parlamencie to służba publiczna, a posłowie powinni realnie reprezentować interes wyborców. - W parlamencie pełno dziś cwaniaków, dla których kombinowanie, jak wyrwać parę kolejnych tysięcy, jest ważniejsze niż reprezentowanie pracującej większości społeczeństwa. Premie, lewe kilometrówki, intratne posady w publicznych spółkach, lewe fundacje — to ich metody na dojenie naszego państwa. Nawet prezes Kaczyński nie jest w stanie tego powstrzymać. Dlatego czas na rozwiązanie systemowe. Uzależnienie wynagrodzeń parlamentarzystów od wysokości płacy minimalnej pewnie szybko doprowadzi do podwyższenia tej ostatniej. Na naszym projekcie skorzystają wszyscy obywatele - podsumowuje Konieczny.

Projekt ustawy Partii Razem to odpowiedź na pomysł Jarosława Kaczyńskiego, by o 20 proc. obniżyć pensje poselskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wojciech 2018-04-08 09:28:19
    Partia Razem jest najpiękniejszaREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA