REKLAMA

Twitterowicze ocenili prezydenta

  • Autor: GP
  • 04 sierpnia 2016 09:59
Twitterowicze ocenili prezydenta W sobotę (6 sierpnia) mija rok od kiedy Andrzej Duda złożył przysięgę na wierność Konstytucji RP. (fot.:twitter.com/prezydentpl)

• Zapytaliśmy naszych obserwujących na Twitterze jak po roku oceniają prezydenta Andrzeja Dudę.
• Większość - 84 proc. - jest bardzo dobrego zdania o prezydencie.
• Poprzednika, Bronisława Komorowskiego za lepszego prezydenta od Dudy uważa raptem 3 proc. osób, które odpowiedziały w naszej społecznościowej sondzie.

W sobotę (6 sierpnia) minie okrągły rok od zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy, W związku z tym, zapytaliśmy naszych twitterowych obserwujących jak oceniają prezydenta.

Wyniki sondy są bardzo pozytywne dla głowy państwa. Po dwudziestu godzinach głosowania odpowiedź "dobry prezydent" wskazało 84 proc. respondentów. Następną odpowiedź "słaby prezydent" wskazało 6 proc. osób. Tyle samo osób twierdzi, że poprzednicy Andrzeja Dudy "bywali gorsi". opcję "wolałem poprzedniego prezydenta", tj. Bronisława Komorowskiego wskazało 3 proc.

Czytaj: Marszałek Senatu o dwunastu miesiącach prezydenta Dudy

W ankiecie udział wzięło 711 osób. Wyniki badań w mediach społecznościowych nie są reprezentatywne.

Andrzej Duda urodził się w 1972 roku. Jest polskim politykiem, prawnikiem, a od 2015 roku prezydentem RP. Karierę polityczną zaczynał jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości za czasu kierowania resortem Lecha Kaczyńskiego. W 2008 roku, już prezydent Kaczyński zabrał go do Kancelarii Prezydenta. Sprawował rolę podsekretarza stanu gdy Lech Kaczyński był prezydentem.

Reprezentował też obywateli Rzeczpospolitej w parlamentach, w polskim Sejmie i Parlamencie Europejskim (PE). Odpowiednio w VII kadencji Sejmu i w VIII kadencji PE.

Wcześniej politycznie był związany z Unią Wolności (około roku 2000). Potem, gdy powstało PiS, związał się z partią braci Kaczyńskich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Jasińska 2016-08-04 11:42:35
    Wspaniały, mądry,wykształcony, prawy, polski...blisko z narodem..taki jest prezydent DUDA!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA