REKLAMA

Uchodźcy: Merkel nie przyzna się do błędu, ale chce zaostrzyć prawo deportacyjne

  • Autor: PAP/AT
  • 18 stycznia 2017 08:37
Uchodźcy: Merkel nie przyzna się do błędu, ale chce zaostrzyć prawo deportacyjne Merkel broni swoich decyzji związanych z zapraszaniem do Europy wszystkich uchodźców (Angela Merkel, fot.Europejska Partia Ludowa/flickr.com/CC BY 2.0)

Kanclerz Angela Merkel ciągle broni swoich decyzji związanych z zapraszaniem do Europy wszystkich uchodźców. Planuje jednak wdrożenie korekty w polityce otwartych drzwi.

Kanclerz Angela Merkel nie ma zamiaru przyznać się do błędu w kwestii prowadzonej przez własny rząd polityki imigracyjnej - donosi w korespondencji z Hamburga "Gazeta Polska Codziennie".

(Merkel) ciągle broni swoich decyzji związanych z zapraszaniem do Europy wszystkich uchodźców i nadal powtarza credo "Wir schaffen das!" (damy radę). Zdrowy rozsądek podpowiada jej jednak, że należy wdrożyć korekty w polityce otwartych drzwi.

W ostatnich dniach Merkel zaproponowała m.in. konieczność wprowadzenia łatwiejszego i sprawniejszego odsyłania imigrantów do krajów ich zamieszkania lub do tych, z których przybyli do Niemiec. Rząd w Berlinie ani słowem nie wspomina jednak, kto ponosi odpowiedzialność za niekontrolowany napływ do Europy setek tysięcy ludzi w ostatnich kilkudziesięciu miesiącach. - Każdy, kto jest w Niemczech legalnie, będzie chroniony. Reszta będzie musiała wyjechać - zapowiedziała kanclerz.

Czytaj też: Kanclerz Angela Merkel przyjeżdża do Polski

Co ciekawe, nawet sprzyjające niemieckiemu rządowi mainstreamowe media zauważyły, że wdrożenie takiego planu nie będzie proste.

Jak informuje federalne MSW, w ub.r. z Niemiec udało się deportować jedynie 368 osób z ogólnej liczby 8363, którym odmówiono azylu. Jest wiele powodów, które w praktyce uniemożliwiają odesłanie uchodźcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA