REKLAMA

Uchodźcy: Milion euro dla Afryki od Polski

  • Autor: GP
  • 12 listopada 2015 10:58
Uchodźcy: Milion euro dla Afryki od Polski Szczyt UE-Afryka ustalił finansową pomoc dla państw czarnego kontynentu (fot.flickr.com, licencja: Attribution-NoDerivs 2.0 Generic)

Na szycie 11 listopada Unia Europejska zadecydowała, że zintensyfikuje pomoc finansową dla państw afrykańskich. Wedle ustalonych kwot Polska przekaże na ten cel milion euro.

11 i 12 listopada odbywa się na Malcie, w Valetcie, szczyt państw Unii i państw Afrykańskich. W pierwszym dniu ustalono podział środków finansowych, jakie kraje UE przekażą stronie afrykańskiej.

Polska, w tym zestawieniu, zobowiązuje się przekazać milion euro. Najmniejsze kwoty oddadzą Bułgaria, Litwa, Łotwa i Słowenia - kraje te przekażą po 50 tysięcy euro. Wsparcia nie udzielą Chorwacja, Cypr i Grecja. Najwięcej na pomoc Afryce przekaże Holandia - 15 milionów euro.

Duże wsparcie zobowiązała się wpłacić Komisja Europejska. Unijna instytucja przekaże 1 miliard 800 milionów euro.

Spotkanie zwołano, by przełamać impas polityczno-społeczny, jaki trwa w sprawie imigrantów. Ten temat będzie omawiany 12 listopada. Spotka się ponad sześćdziesiąt przedstawicieli państw z Europy i Afryki. Polskę reprezentowała wczoraj wiceminister spraw zagranicznych Katarzyna Kacperczyk. Dzisiaj stanowisko Rzeczpospolitej prezentuje premier Czech Bohuslav Sobotka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wkurzona 2015-11-12 11:48:27
    Pewnie! Co tam dla Polski milion Euro!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA