REKLAMA

Uchodźcy: Polski rząd da pieniądze na odbudowę domów w Syrii

  • Autor: PAP/AT
  • 11 kwietnia 2017 10:53
Uchodźcy: Polski rząd da pieniądze na odbudowę domów w Syrii Polska da pieniądze na odbudowę domów dla rodzin w Syrii (fot.pixabay.com)

Polski rząd chce przeznaczyć około 4 milionów złotych na odbudowę domów dla rodzin w Syrii.

- Około 4 milionów złotych planuje przeznaczyć polski rząd na odbudowę domów dla rodzin w Syrii - poinformowała premier Beata Szydło.

Projekt ma być realizowany we współpracy ze stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Czytaj też: Prezydent: Narzucanie kwot uchodźców jest polityką błędną

- Podjęliśmy dziś decyzję, że będziemy realizować razem ze stowarzyszeniem (Pomoc Kościołowi w Potrzebie - red.), księdzem profesorem (Waldemarem Cisło - red.) kolejny projekt. To będzie odbudowa domów dla osób, dla rodzin w Syrii. Polski rząd przeznaczy około czterech milionów złotych na realizację tego projektu - wyjaśniła premier.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Stacho G.-Stańczyk 2017-04-11 17:32:09
    Zanim uwaga, najpierw cytata: "Polski rząd chce przeznaczyć około 4 milionów złotych na odbudowę domów dla rodzin w Syrii." Polski rząd lepiej zrobi, gdy - zamiast wydawać euro i złote na na Ukrainę (która do tej pory nie potępiła oficjalnie i prawnie ideologów, organizatorów i wykonawców rzezi na Polakach, natomiast gloryfikuje swych szowinistycznych morderców) oraz na "nachodźców" islamskich - wyda te pieniądze na wyszukiwanie potomków Polaków aresztowanych, maltretowanych i wywiezionych na rozległe tereny "Imperium Zła" (jak nazywał ZSRR przyjaciel Polski prezydent USA Reagan), zorganizuje ich powrót, pomoże w zagospodarowaniu się, zdobyciu zawodów i pracy, a dopiero z nadwyżek niechaj pomaga innym. Taki powrót Niemców i Żydów już dawno Zorganizowały Niemcy i Izrael, a jakoś to nie wychodzi w skali masowej żadnemu rządowi polskiemu. Oczywiście nie mogło to się stać w okresie PL i PRL, ale III R P powinna to uznać, jako problem P R I O R Y T E T O W BY!!!
  • Złamany grosz na biednych 2017-04-11 11:08:51
    A po co tu kościół? Pewnie ojczulkowie zgarną połowę w ramach swojego zaangażowania. Za drugą połowę będzie można wybudować jedną fajną chatę lub 2-3 na średnim poziomie co oznacza że jakieś 10-15 osób z 3 milionów potrzebujących dostanie pomoc. Partycypacja kleru gwarantuje że będą to tylko żarliwi katolicy w wydaniu toruńskim. Brawo ty Beata!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA