REKLAMA

Ucierpieli w nawałnicach. Pomoże im Wojsko Polskie

  • Autor: PAP/KDS
  • 15 sierpnia 2017 07:14
Ucierpieli w nawałnicach. Pomoże im Wojsko Polskie Wojskowi zostali skierowani do pomocy mieszkańcom miejscowości Rytel (fot. wojsko-polskie.pl)

Mieszkańcom gminy Rytel w woj. pomorskim w usuwaniu skutków nawałnic pomoże wojsko. Taką decyzję, na wniosek wojewody pomorskiego, podjął Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Do użycia podczas akcji kryzysowej, oprócz żołnierzy, zostaną skierowane również samochody ciężarowo-terenowe, łodzie, spycharki oraz specjalistyczne maszyny inżynieryjne. Siły zostaną zaangażowane do pracy przy udrażnianiu koryta rzeki Brda w gminie Rytel.

Jak dodała rzeczniczka MON mjr Anna Pęzioł - Wójtowicz, wojsko jest w ciągłej gotowości do udzielenia pomocy związanej z reagowaniem kryzysowym na terenach dotkniętych nawałnicami.

Podkreśliła, że przedstawiciele wojska biorą udział w działaniach regionalnych zespołów zarządzania kryzysowego oraz na bieżąco monitorują sytuacje związane z koniecznością użycia sił i środków niezbędnych do pomocy.

Tylko w weekend strażacy interweniowali ponad 15 tys. razy. W poniedziałek wyjeżdżali co najmniej 700 razy do usuwania skutków burz i silnego wiatru. Najtrudniejsza sytuacja była w województwie kujawsko-pomorskim, wielkopolskim i pomorskim.

Od piątku przez trzy dni pracowało prawie 54 tys. strażaków PSP i OSP. W wyniku nawałnic zginęło sześć osób (pięć na Pomorzu i jedna w Wielkopolsce), a około 50 zostało rannych. Silny wiatr uszkodził lub zerwał dachy z prawie 3 tys. domów, w tym ponad 2 tys. mieszkalnych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA