REKLAMA

Uczelnie, zmiany: Jarosław Gowin zapowiada rewolucję. Co się zmieni?

  • Autor: PulsHR.pl (Jakub Prokop)/AT
  • 25 maja 2016 08:05
Uczelnie, zmiany: Jarosław Gowin zapowiada rewolucję. Co się zmieni? – Nie wyplenię biurokracji na uczelniach całkowicie, bo obowiązują nas też przepisy unijne – zastrzegł Jarosław Gowin (Fot.: PTWP)

– Obiecuję, że od 1 października biurokracji na uczelniach będzie zdecydowanie mniej. Chociaż oczywiście nie wyplenię jej całkiem, bo obowiązują nas też bardzo biurokratyzujące przepisy unijne – powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Gowin podkreślił jednak, że poszerzenie wolności uczelni jest możliwe, tak jak i poszerzenie wolności pracowników naukowych.

– Problemem jest też odwrócona piramida wieku na uczelniach. Najwięcej powinno być najmłodszych, a jest odwrotnie. Zmiany są niezbędne, ale nie będą to zmiany łatwe. Niedawno Sąd Najwyższy wydał – moim zdaniem – fatalną interpretację, według której 8 lat na napisanie doktoratu czy habilitacji będzie się liczyło od dnia uchwalenia ustawy. Czyli ci, którzy już mogliby zrobić miejsce dla młodych naukowców, będą mieli przed sobą dodatkowe lata – zwrócił uwagę minister.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pesymista 2016-05-26 23:29:39
    Pan Minister nie ma habilitacji, doktorat też napisał po długim namyśle. Za to jest utalentowanym wodolejem. Jak zacznie mówić to zaraz IMGW daje komunikat o przekroczeniu stanów alarmowych w stosownym dorzeczu (choć stosowniej byłoby powiedzieć - niedorzeczu)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA