REKLAMA

Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę otoczą Sejm modlitwą

  • Autor: pt/pap
  • 09 listopada 2017 07:45
Uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę otoczą Sejm modlitwą Organizatorzy zaznaczyli, że idea Krucjaty zrodziła się wśród osób świeckich w Lubaczowie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej w 2011 r. (fot.sejm.gov.pl)

11 listopada Sejm RP po raz szósty zostanie otoczony różańcem - poinformowali uczestnicy Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę, którzy codziennie modlą się w intencji "Polski wiernej Bogu, krzyżowi i ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu".

Jak poinformowali organizatorzy w komunikacie, modlitwę pod Sejmem poprzedzi msza św. w intencji ojczyzny w warszawskim w kościele św. Aleksandra na pl. Trzech Krzyży.

"Idea podjęcia regularnej modlitwy różańcowej jest odpowiedzią na obserwowane i doświadczane przez nas wyzwania i zagrożenia, wobec których obecnie staje nasza ojczyzna. Jesteśmy świadkami niewydolności państwa i wymiaru sprawiedliwości, korupcji, olbrzymiego zadłużenia, zapaści demograficznej, coraz większej liczby rozbitych rodzin, czy wreszcie całkowitego rozkładu moralnego" - podkreślili.

Organizatorzy wyjaśnili, że wybór modlitwy różańcowej wynika z nauczania dwóch prymasów Polski, kard. Augusta Hlonda i kard. Stefana Wyszyńskiego, którzy wskazywali na tę formę modlitwy jako na "narzędzie duchowej walki o odrodzenie moralne Polski".

Dodali, że kard. Wyszyński podczas internowania w Komańczy opracował Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego, których złożenie nastąpiło 26 sierpnia 1956 r. na Jasnej Górze w obecności miliona pielgrzymów.

"Przyrzeczenia złożone przed cudownym obrazem Jasnogórskiej Królowej Polski nie zostały jednak wypełnione. Najwyższy czas na nowo podjąć starania o ich realizację w naszym życiu osobistym, rodzinnym, społecznym i narodowym" - czytamy w komunikacie.

Organizatorzy zaznaczyli, że idea Krucjaty zrodziła się wśród osób świeckich w Lubaczowie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej w 2011 r., a następnie została zaaprobowana przez Episkopat Polski podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, która obradowała na Jasnej Górze 25 sierpnia 2011 r.

Wtedy też hierarchowie oddali inicjatywę pod opiekę paulinom z Jasnej Góry. Fakt objęcia Krucjaty kuratelą zakonnicy potwierdzili w komunikacie wydanym 25 września 2011 r., w którym sprecyzowane zostały zasady uczestnictwa i przystąpienia do ruchu.

Jak czytamy w wydanym wówczas oświadczeniu, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę jest "wielkodusznym darem duchowym wiernych, którzy z Maryją, Królową Polski, modlą się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu".

"Osoby te czynią to dobrowolnie, zobowiązując się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynamniej jednej z tajemnic różańca, z nadzieją, iż jeśli tę modlitwę podejmie co najmniej dziesięć procent narodu, pozyskamy wtedy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszej ojczyzny - Polski" - wyjaśnili paulini.

Jak dotąd pisemną deklarację uczestnictwa w Krucjacie złożyło 126 178 osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-09 15:34:15
    Niech do tego Sejmu wsadzą łotrów z Rydzykiem zdrajcą Chrześcijaństwa , dbającym o bogactwa jak każdy Żyd i reszta episkopatu , dla których Naród Polski nic nie znaczy, którzy Polaków sprzedali i księdza Krasa ! GDZIE JEST KSIĄDZ ADAM KRAS...........REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA