REKLAMA

Uczniowie z Polski wśród laureatów nagrody Young Europeans Award

  • Autor: AT
  • 21 września 2016 11:06
Uczniowie z Polski wśród laureatów nagrody Young Europeans Award Projekt "Kolorowa twarz Europy" zdobył nagrodę "Young Europeans Award" (fot.young-europeans-award.org)

• Rozstrzygnięto konkurs "Young Europeans Award" w Brukseli.
• Zwyciężył projekt "Kolorowa twarz Europy" przygotowany przez uczniów z Polski, Francji, Niemiec i Ukrainy.
• Polskę reprezentowała Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi z Jerzykowa pod Poznaniem.

Projekt "Kolorowa twarz Europy" zdobył nagrodę "Young Europeans Award", nad którą patronat objęli ministrowie spraw zagranicznych państw Trójkąta Weimarskiego.

Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański wraz z ministrami ds. europejskich z Francji i Niemiec - Harlemem Désirem i Michaelem Rothem wziął udział w uroczystości wręczenia nagrody "Young Europeans Award" w Brukseli. Zwycięski projekt, zatytułowany "Kolorowa twarz Europy", przygotowali uczniowie z Polski, Francji, Niemiec i Ukrainy.

Nasz kraj reprezentowała Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi z Jerzykowa pod Poznaniem. W ramach projektu uczniowie zajęli się tematem imigracji do Europy. Poszukiwali doświadczeń migracji we własnych rodzinach i z tej perspektywy zastanawiali się nad znaczeniem pojęcia "ojczyzna". Stworzyli stronę internetową, na której zamieścili filmy i prezentacje.

Nagrodą dla zwycięskiej młodzieży jest pięciodniowy wyjazd do Brukseli, podczas którego ma ona okazję poznać funkcjonowanie instytucji europejskich.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA