REKLAMA

UKE uruchomiło wyszukiwarkę usług szerokopasmowych

  • Autor: PAP/JS
  • 07 marca 2016 14:50
UKE uruchomiło wyszukiwarkę usług szerokopasmowych Wyszukiwarka "Sprawdź swój adres" jest dostępna na stronie UKE oraz portalu Polska Szerokopasmowa (fot. UKE/twitter)

• Sprawdzenie, czy w miejscu naszego zamieszkania lub innej dowolnej są dostępne usługi szerokopasmowe umożliwia nowa wyszukiwarka uruchomiona przez UKE.
• Na stronie można też zgłosić, jakie usługi telekomunikacyjne nie są pod danym adresem dostępne.

Wyszukiwarka "Sprawdź swój adres" jest dostępna na stronie UKE oraz portalu Polska Szerokopasmowa. Pozwala ona sprawdzić oferowane usługi z dokładnością do numeru domu na danej ulicy.

"Powstało bardzo proste narzędzie informatyczne, dzięki któremu każdy może sprawdzić pod interesującym nas adresem, jakie usługi telekomunikacyjne są dostępne, jakiej jakości te usługi są i kto je dostarcza" - powiedziała prezes UKE dziennikarzom, przedstawiając nowe narzędzie. Jak zauważyła Magdalena Gaj, większość przedsiębiorców telekomunikacyjnych zastrzegła swoje dane. Jeśli świadczą oni usługę pod jakimś adresem, wyszukiwarka pokaże oferowane usługi, ale już nie nazwę firmy.

"Mam nadzieję, że ta wyszukiwarka to zmieni" - podkreśliła. Jej zdaniem może przyczynić się do większej konkurencji między firmami.

"Dzięki tej aplikacji będziemy też mogli zgłosić zapotrzebowanie na inne usługi, lepszej jakości, albo w ogóle na usługi, jeżeli pod danym adresem ich nie ma. Posłuży nam to do sporządzania ogólnopolskich map popytu, które mamy nadzieję w konsekwencji doprowadzą do formułowania planów inwestycyjnych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych" - mówiła Gaj.

Wyszukiwarka ma też swoją wersję mobilną.

Jak mówiła Gaj, do stworzenia wyszukiwarki wykorzystano dane o istniejącej infrastrukturze telekomunikacyjnej i o świadczonych usługach, jakie co roku zbiera Urząd. Do tej pory służyły głównie samemu UKE oraz resortom cyfryzacji i rozwoju do rozdziału funduszy.

(fot. UKE/twitter)

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA