REKLAMA

Ukraina: aktywizacja lotnictwa Rosji przy wschodniej granicy

  • Autor: PAP/rs
  • 15 lutego 2018 22:11
Ukraina: aktywizacja lotnictwa Rosji przy wschodniej granicy Dowództwo sił lotniczych w Kijowie odnotowało w czwartek aktywizację rosyjskiego lotnictwa wojskowego. (Fot. Shutterstock.com)

Dowództwo sił lotniczych w Kijowie odnotowało w czwartek aktywizację rosyjskiego lotnictwa wojskowego, które „maksymalnie zbliżyło się” do wschodniej granicy Ukrainy oraz trenowało wystrzały pocisków manewrujących z zaanektowanego przez Rosję Krymu.

Dowództwo ukraińskich sił lotniczych oświadczyło, że rosyjskie samoloty zbliżyły się także do linii rozgraniczenia w konflikcie między ukraińskimi siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami w Donbasie, który wciąż pozostaje w składzie Ukrainy.

- Samoloty myśliwskie i bombowce państwa agresora dokonywały wylotów z lotnisk Kursk, Millerowo, Gwardiejskoje i Saki, maksymalnie zbliżając się do granicy państwowej Ukrainy i linii rozgraniczenia - poinformowano w komunikacie na Facebooku.

Armia Ukrainy powiadomiła jednocześnie o lotach bombowców strategicznych nad Krymem. - Grupa bombowców strategicznych Tu-95 w asyście dwóch myśliwców Su-30 dokonała przelotu w przestrzeni powietrznej Autonomicznej Republiki Krymu, trenując wystrzały pocisków manewrujących w kierunku Ukrainy kontynentalnej - czytamy.

Dowództwo sił lotniczych Ukrainy oceniło, że aktywizacja działań rosyjskiego lotnictwa związana była z przeprowadzonymi w czwartek ćwiczeniami obrony powietrznej ukraińskich sił zbrojnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA