REKLAMA

Ukraina. Policjant postrzelony podczas zamieszek przed sądem

  • Autor: PAP/rs
  • 15 lutego 2018 20:45
Ukraina. Policjant postrzelony podczas zamieszek przed sądem Cztery osoby, w tym policjant postrzelony z broni palnej, zostały ranne podczas zamieszek przed jednym z sądów rejonowych. (Fot. Shutterstock.com)

Cztery osoby, w tym policjant postrzelony z broni palnej, zostały ranne podczas zamieszek przed jednym z sądów rejonowych, do których doszło w czwartek w Kijowie – poinformowała ukraińska policja.

Konflikt wybuchł podczas rozprawy, w trakcie której sąd podejmował decyzję w sprawie środka zapobiegawczego dla zatrzymanego wcześniej w ramach śledztwa o korupcję mera Odessy Hennadija Truchanowa.

Przed sądem doszło do przepychanek między policją a członkami nacjonalistycznych ugrupowań, którzy domagali się aresztowania Truchanowa. Jeden z policjantów został postrzelony w nogę przez uczestnika demonstracji, który został zatrzymany.

Ostatecznie decyzją sądu mer Odessy został zwolniony po wpłaceniu kaucji w wysokości 50 mln hrywien (równowartość ok. 6,2 mln złotych) i poręczeniu, udzielonym przez deputowanego do parlamentu z ramienia prezydenckiego Bloku Petra Poroszenki Dmytra Hołubowa.

Truchanow został zatrzymany w środę, kiedy wrócił z Czech na pokładzie samolotu, który wylądował na podkijowskim lotnisku w Boryspolu.

Narodowe Biuro Antykorupcyjne podejrzewa mera Odessy i jego zastępcę o nielegalne wzbogacenie się z wykorzystaniem stanowiska służbowego. Chodzi o sprawę budynku biurowego, który władze Odessy odkupiły od prywatnej firmy za równowartość ok. 23 mln złotych. Wcześniej firma ta zapłaciła za ten sam gmach równowartość 0,5 mln złotych. Truchanow twierdzi, że jest niewinny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA