REKLAMA

USA ostrzegają Amerykanów przed atakami terrorystycznymi w Europie

  • Autor: pt/pap
  • 31 maja 2016 21:52
USA ostrzegają Amerykanów przed atakami terrorystycznymi w Europie Wielkie tłumy turystów, jakie w miesiącach letnich będą zwiedzać Europę, mogą stanowić atrakcyjne cele dla terrorystów (fot.pixabay)

• Departament Stanu USA ostrzegł we wtorek wybierających się za granicę Amerykanów przed zwiększonym zagrożeniem terrorystycznym w Europie.
• Zastrzegł jednak, że nie ma żadnych konkretnych informacji dotyczących zagrożeń dla Euro 2016 i Światowych Dni Młodzieży.

"Ostrzegamy obywateli USA przed potencjalnymi atakami terrorystycznymi w całej Europie" - głosi wydany przez Departament Stanu komunikat. Alert ten obowiązywać ma do 31 sierpnia 2016 roku.

Ministerstwo przypomniało, że latem we Francji odbywa się Euro 2016, a Światowe Dni Młodzieży przyciągną do Polski tłumy wiernych.

Nieco później  Departament Stanu podkreślił, że nie ma żadnych informacji dotyczących "konkretnych, wiarygodnych zagrożeń dla europejskich mistrzostw piłki nożnej, Tour de France czy katolickich Dni Młodzieży".

We wcześniejszym komunikacie ostrzegał, że celem ataków mogą być atrakcje turystyczne, centra handlowe, restauracje i środki transportu. Wskazywał, że wielkie tłumy turystów, jakie w miesiącach letnich będą zwiedzać Europę, mogą stanowić atrakcyjne cele dla "terrorystów planujących ataki w miejscach publicznych, zwłaszcza podczas dużych wydarzeń".

Departament Stanu na swych stronach przypomniał, że we Francji odbędą się mistrzostwa Europy w piłce nożnej Euro 2016 i "stadiony, strefy kibica" oraz "inne miejsca związane z tymi wydarzeniami lub ich obsługą medialną" mogą być celem zamachów, tak jak i inne imprezy sportowe.

Zwracał też uwagę, że Światowe Dni Młodzieży przyciągną do Polski między 26 a 31 lipca około 2,5 mln wiernych i ze względu na nadzwyczajne środki bezpieczeństwa podjęte przez polskie władze amerykańscy turyści powinni być przygotowani na częste i skrupulatne kontrole.

Podobał się artykuł? Podziel się!
USA

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA