REKLAMA

Ustawa antyterrorystyczna: Kukiz łączy projekt z kryzysem migracyjnym

  • Autor: GP
  • 14 czerwca 2016 11:18
Ustawa antyterrorystyczna: Kukiz łączy projekt z kryzysem migracyjnym Paweł Kukiz z posłami klubu Kukiz'15 na korytarzu sejmowym. (fot.:facebook.com/KlubPoselskiKukiz15)

• Paweł Kukiz w internecie tłumaczy, dlaczego poparł ustawę antyterrorystyczną autorstwa PiS.
• Lider Kukiz'15 łączy jej wejście w życie z kryzysem migracyjnym.
• Polityk przypomina, że jego formacja liczy na referendum w sprawie migracji i migrantów w Polsce.

Paweł Kukiz we wtorek (14 czerwca) na swojej stronie na Facebooku przytoczył argumenty za ustawą antyterrorystyczną. Parlament pracuje nad projektem PiS, który doczekał się mocnej i zdecydowanej krytyki ze strony opozycji. Paweł Kukiz, we wpisie uzasadnia dlaczego sam zagłosował za.

- Przeczytajcie sobie raport niemieckiej policji - pisze Kukiz. Po czym odsyła do prognozy, w myśl której migranci w drodze do Europy Zachodniej przejdą przez Polskę i Szwajcarię. Jest to prognoza, która widzi w wędrujących już nie Afgańczyków, czy Syryjczyków, a Rosjan z Kaukazu - Czeczenów.

Czytaj: Szczyt NATO już blisko. Odbyło się ostatnie przed Warszawą spotkanie szefów obrony państw Sojuszu

Dalej polityk przypomina o trwającej akcji ruchu Kukiz'15, który zbiera podpisy pod referendum. Ma ono zbadać stosunek Polaków do migracji i uchodźców, z naciskiem na to, jak UE proponuje rozwiązać problem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • matrix 2016-06-20 14:21:36
    ABW będzie mogła prowadzić testy penetracyjne wszystkich systemów informatycznych, z wykorzystaniem dowolnych programów komputerowych, w tym nielegalnych. Będzie miała dostęp do danych i informacji zgromadzonych w rejestrach publicznych i ewidencjach z możliwością ich modyfikacji przy użyciu nielegalnego oprogramowania przystosowanego do popełnienia przestępstw (art. 269b kk). W imię walki z terroryzmem będzie mogła sobie pozwolić na bardzo dużo, zbyt dużo. 7. ABW może wytwarzać lub pozyskiwać urządzenia lub programy komputerowe, o których mowa w art. 269b Kodeksu karnego, oraz ich używać w celu określenia podatności ocenianego systemu na możliwość popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a Kodeksu karnego. 8. Używając urządzeń lub programów komputerowych, o których mowa w ust. 7, ABW może uzyskać dostęp do informacji dla niej nieprzeznaczonej, przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, lub może uzyskać dostęp do całości lub części systemu teleinformatycznego. ABW będzie posiadała hasła do zabezpieczeń sieci komputerowych i komputerów w bankach, GPW, NFZ itp. (wszystkich systemów informatycznych) również zwykłego Kowalskiego. Art. 32b. 1. W przypadku powzięcia informacji o wystąpieniu zdarzenia o charakterze terrorystycznym dotyczącego systemów lub danych, o których mowa w art. 32a ust. 1, Szef ABW może żądać od podmiotów, o których mowa w art. 5 ust. 1 pkt 2a, przedstawienia informacji o budowie, funkcjonowaniu oraz zasadach eksploatacji posiadanych systemów teleinformatycznych, w tym informacji obejmujących hasła komputerowe, kody dostępu i inne dane umożliwiające dostęp do systemu, oraz ich używanie, w celu zapobiegania, reagowania na zdarzenia o charakterze terrorystycznym dotyczące systemów lub danych, o których mowa w art. 32a ust. 1, a także zapobiegania i wykrywania przestępstw o charakterze terrorystycznym w tym obszarze oraz ścigania ich sprawców.
  • koziołek matołek 2016-06-19 22:57:11
    ABW będzie mogła prowadzić testy penetracyjne wszystkich systemów informatycznych, z wykorzystaniem dowolnych programów komputerowych, w tym nielegalnych. Będzie miała dostęp do danych i informacji zgromadzonych w rejestrach publicznych i ewidencjach z możliwością ich modyfikacji przy użyciu nielegalnego oprogramowania przystosowanego do popełnienia przestępstw. W imię walki z terroryzmem będzie mogła sobie pozwolić na bardzo dużo, zbyt dużo. 7. ABW może wytwarzać lub pozyskiwać urządzenia lub programy komputerowe, o których mowa w art. 269b Kodeksu karnego, oraz ich używać w celu określenia podatności ocenianego systemu na możliwość popełnienia przestępstw, o których mowa w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a Kodeksu karnego. 8. Używając urządzeń lub programów komputerowych, o których mowa w ust. 7, ABW może uzyskać dostęp do informacji dla niej nieprzeznaczonej, przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, lub może uzyskać dostęp do całości lub części systemu teleinformatycznego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA