REKLAMA

Ustawa antyterrorystyczna wycofana do uzgodnień międzyresortowych

  • Autor: PAP
  • 22 kwietnia 2016 17:30
Ustawa antyterrorystyczna wycofana do uzgodnień międzyresortowych Zostały zawieszone prace w komitecie nad ustawą - przyznał szef Komitetu, minister Henryk Kowalczyk. (Fot. : www.youtube.pl).

• Prace w komitecie nad ustawą zostały zawieszone – przekazał minister Henryk Kowalczyk.
• Było trochę uwag i mało czasu na uzgodnienia – tłumaczy minister. 
• Na razie nie wiadomo kiedy projekt powróci pod obrady.

Do uzgodnień międzyresortowych powrócił - decyzją komitetu stałego Rady Ministrów - projekt ustawy o działaniach antyterrorystycznych - powiedział w piątek PAP szef Komitetu, minister Henryk Kowalczyk.

Jak podkreślił podczas czwartkowych obrad komitet zajął się projektem, ale zdecydowano, iż jeszcze zostanie powtórnie przekazany do uzgodnień międzyresortowych.

- Zostały zawieszone prace w komitecie nad ustawą. Było trochę uwag i mało czasu na uzgodnienia - zaznaczył Kowalczyk. Pytany kiedy projekt powróci pod obrady i będzie mógł - po uzyskaniu pozytywnej opinii - trafić pod obrady rządu odparł, że zależy to "od skuteczności uzgodnień".

Ustawa przygotowywana w resorcie spraw wewnętrznych i administracji oraz przez ministra koordynatora służb specjalnych miałaby wejść w życie 1 czerwca. Określa m.in. zasady prowadzenia działań antyterrorystycznych oraz współpracy przy prowadzeniu tych działań.

Za zapobieganie zdarzeniom o charakterze terrorystycznym ma odpowiadać w całości szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. On będzie też koordynował działania służb w tym zakresie, natomiast minister spraw wewnętrznych ma być odpowiedzialny za przygotowania do przejmowania kontroli nad zdarzeniami o charakterze terrorystycznym, reagowanie w przypadku ich wystąpienia oraz usuwanie ich skutków.

Do tekstu projektu dotarła PAP, w czwartek po południu można było go znaleźć w biuletynie informacji publicznej MSWiA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA