REKLAMA

Ustawa degradacyjna: Żołnierze pełniący służbę w organach bezpieczeństwa zostaną pozbawieni stopni wojskowych

  • Autor: PAP/AT
  • 01 marca 2018 10:10
Ustawa degradacyjna: Żołnierze pełniący służbę w organach bezpieczeństwa zostaną pozbawieni stopni wojskowych Rząd przyjął projekt tzw. ustawy degradacyjnej (fot.twitter.com/PremierRP)

Ustawa degradacyjna ściśle definiuje katalog osób odpowiedzialnych za wiele zła popełnionego od czasów drugiej wojny światowej - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

"Rząd przyjął projekt tzw. ustawy degradacyjnej" - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Przyjęty przez rząd projekt zakłada możliwość pozbawiania stopni wojskowych żołnierzy w stanie spoczynku, którzy byli członkami m.in. WRON, KBW, pełnili służbę w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w ustawie lustracyjnej.

"Marzeniem naszego pokolenia było to, żeby tą sprawiedliwość przywrócić już na początku okresu transformacji, jednak nie było to możliwe, dziś staje się to możliwe" - powiedział premier podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Czytaj też: To ujma degradować wojskowego, który przeszedł cały front II wojny światowej

Jak mówił, projekt ten "ściśle definiuje katalog osób, które są odpowiedzialne za wiele zła popełnionego od czasów drugiej wojny światowej wobec naszych bohaterów, wobec ludności cywilnej, wobec osób niewinnych". "Chcemy naprawić trochę tego zła i przyjmujemy w związku z tym projekt ustawy, który to umożliwia" - oświadczył Morawiecki.

Jak mówił, w polskim panteonie, powinni znajdować się "prawdziwi bohaterowie".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA