REKLAMA

Ustawa frankowa odbije się na wszystkich Polakach?

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 10 sierpnia 2016 16:02
Ustawa frankowa odbije się na wszystkich Polakach? Zdaniem dr. hab. Andrzeja Cwynara, wykładowcy w Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, za ustawę będą musieli zapłacić wszyscy Polacy. (fot. pixabay)

- Niewspółmiernie ostre „odreagowanie” na bankach będzie oznaczać mniej kredytów i pożyczek i mniejszy wzrost gospodarczy, czyli ogólne pogorszenie z punktu widzenia portfela statystycznego Polaka - komentuje nową ustawę frankową dr hab. Andrzej Cwynar.

W ostatni wtorek sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Maciej Łopiński oraz prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński przedstawili projekt nowej tzw. ustawy frankowej.

Zdaniem dr. hab. Andrzeja Cwynara, wykładowcy w Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, za ustawę będą musieli zapłacić wszyscy Polacy.

- Skutki rozwiązania problemu frankowego będą dotyczyły autentycznie nas wszystkich. Wartość depozytów samych gospodarstw domowych w bankach wynosi około 550 mld zł. Sponiewieranie banków za to, co zrobiły i przy okazji od razu, dla przykładu, za to, czego nie zrobiły, wystawia na zwiększone ryzyko dużo większą liczbę Polaków. Niewspółmiernie ostre „odreagowanie” na bankach będzie oznaczać mniej kredytów i pożyczek i mniejszy wzrost gospodarczy, czyli ogólne pogorszenie z punktu widzenia portfela statystycznego Polaka. Wreszcie gdzieś tam są inwestorzy banków działających w Polsce, którzy w razie reakcji państwa niewspółmiernej do przewin banków nie będą mieć skrupułów, by wytoczyć mu kosztowne procesy. Na koniec chce się powiedzieć za Bareją: No i panie, i kto za to płaci? Pan płaci... Pani płaci... My płacimy... To są nasze pieniądze, proszę pana - komentuje ustawę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Spadaj_panie 2016-08-10 16:14:59
    Sponiewieranie banków? Ciekawe, kto płaci temu panu, że takie rzeczy wygaduje.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA