REKLAMA

Ustawa medialna: Stankiewicz postuluje zwolnienie wszystkich pracowników mediów

  • Autor: PAP/GP
  • 17 maja 2016 15:36
Ustawa medialna: Stankiewicz postuluje zwolnienie wszystkich pracowników mediów Ewa Stankiewicz jest dziennikarką, która związana jest z ruchem żądającym wyjaśnienia wydarzeń smoleńskich z 2010 roku. (fot.:youtube.com)

Podstawowy wymiar "dużej" ustawy medialnej to dekomunizacja i uwolnienie TVP od "sitw", trzeba więc utrzymać wykreślony wcześniej artykuł o zwolnieniu z mediów publicznych wszystkich pracowników z dniem 30 września 2016 r. - uważa szefowa stowarzyszenia Solidarni 2010 Ewa Stankiewicz.

- Ustawa jest niezwykle potrzebna, bardzo potrzebna. Podstawowy dla mnie jej wymiar to zdekomunizowanie Telewizji Polskiej. Zdekomunizowanie, ale także uwolnienie od "sitw" Telewizji Polskiej. I każdy, kto otarł się o pracę w Telewizji Polskiej (…), wie o czym mówię. To jest potworny garb - garb, z którym nikt sobie dotychczas nie poradził - podkreśliła Stankiewicz podczas wysłuchania publicznego ws. projektu "dużej" ustawy medialnej we wtorek w Sejmie.

- Niestety z przykrością muszę powiedzieć (...), że temu projektowi na początku utrącono kręgosłup. Otóż (…) z projektu ustawy został usunięty zapis, mówiący o tym, iż wszyscy pracownicy mediów publicznych tracą pracę z dniem 30 września 2016 roku - mówiła.

- Jeśli państwo ugniecie się i nie wprowadzicie tego zapisu, będzie bardzo trudno będzie pozbyć się - przepraszam, powiem tutaj kolokwialnie - ubeków pochowanych po pokojach, nieoznakowanych pokojach w Telewizji Polskiej, których jest kilkaset, co najmniej kilkaset osób - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-05-17 16:57:48
    Dekomunizacja, rozumieć zamknięcie ust krytace rządu i wprowadzenie PiSowsko kościelnej propagandy i zmuszanie obywayteli by za tę propagandę obowiązkowom płacili, to jest demokracja rozumiana przez PiS. Teraz dzieciaki, które nic nie mogą wiedzieć z doświadczenia co to właściwie dekomunizacja może oznaczać, pokrzykują slogany, które w istocie nic konkretmego nie znaczą, a mnie najbardziej się kojarzy z zakazem przystępowania do komunii.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA