REKLAMA

Ustawa o ustroju Warszawy, Gasiuk-Pihowicz: Projekt ustawy metropolitalnej jest niekonstytucyjny

  • Autor: PAP/AT
  • 06 lutego 2017 11:16
Ustawa o ustroju Warszawy, Gasiuk-Pihowicz: Projekt ustawy metropolitalnej jest niekonstytucyjny Projekt ustawy metropolitalnej powinien być wycofany - uważa Nowoczesna (fot.Kamila Gasiuk-Pihowicz/Facebook)

• Nowoczesna optuje za przeprowadzeniem referendów lokalnych ws. ustawy metropolitalnej.
• Mieszkańcy Warszawy i gmin podwarszawskich powinni mieć prawo do wypowiedzenia się w tak kluczowych kwestiach - uważa posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Jej zdaniem projekt ustawy metropolitalnej jest niekonstytucyjny. "Oceniamy ten projekt jako projekt niekonstytucyjny, który łamie jedno z podstawowych praw, które już ćwierć wieku temu przyjęła na siebie Polska w Europejskiej Karcie Samorządu Terytorialnego, a mianowicie to, że każde zmiany dotyczące granic społeczności lokalnej muszą być podejmowane po konsultacjach społecznych, czy po referendach jeżeli jest to możliwe do przeprowadzenia" - podkreśliła w poniedziałek Gasiuk-Pihowicz w TOK FM.

Dodała, że "ten projekt powinien być wycofany". "Jeżeli nie zostanie wycofany to oczywiście powinny być wszędzie przeprowadzone referenda i taki głos jest bardzo mocny wśród samorządowców" - podkreśliła.

Posłanka przypomniała, że 20 lutego w Sejmie Nowoczesna organizuje konsultacje samorządowe na temat ustroju Warszawy. Zapowiedziała, że posłowie oraz działacze Nowoczesnej spotkają się z mieszkańcami wszystkich trzydziestu dwóch podwarszawskich gmin i dzielnic Warszawy.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Prawo! Precz PiS! 2017-02-06 14:42:35
    Przecież oni wiedzą co jest najlepsze dla społeczeństwa, komuniści jak za PRLREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA