REKLAMA

Ustawa o ustroju Warszawy, PSL: Ten projekt to zawłaszczanie państwa

  • Autor: PAP/AT
  • 01 lutego 2017 12:39
Ustawa o ustroju Warszawy, PSL: Ten projekt to zawłaszczanie państwa Trwa niszczenie Polski samorządnej, gdzie nasi rodacy decydują o tym, co się dzieje w ich gminach i miejscowościach - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz (fot.twitter.com/kosiniakkamysz)

• Klub PSL na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży wniosek o informację rządu na temat "niszczenia polskiej samorządności przez PiS"
• Projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy, autorstwa PiS, to samorządowy rozbiór Polski, recydywa PRL i kolejny etap centralizacji państwa - ocenił prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
• Jak dodał, projekt PiS, to "zwijanie Polski lokalnej".

Klub PiS złożył projekt ustawy o ustroju miasta stołecznego Warszawy. Zakłada on m.in., że miasto stołeczne Warszawa stałoby się metropolitalną jednostką samorządu terytorialnego, która objęłaby 33 gminy. Jedną z nich byłaby gmina miejska Warszawa (obecne miasto stołeczne Warszawa), składająca się z 18 dzielnic.

Kosiniak-Kamysz powiedział na konferencji prasowej w Sejmie, że projekt ustawy o metropolii warszawskiej, to "recydywa PRL". "To jest kolejny etap centralizacji państwa, to jest zawłaszczanie państwa i niszczenie małych ojczyzn, wspólnot lokalnych, to zwijanie Polski lokalnej" - podkreślił.

Czytaj też: Ten projekt powstał po to by Kaczyński mógł zająć Warszawę

"Trwa samorządowy rozbiór Polski, trwa niszczenie Polski samorządnej, gdzie nasi rodacy decydują o tym, co się dzieje w ich gminach i miejscowościach" - ocenił prezes PSL. Jak podkreślił, działania PiS niszczące wspólnoty lokalne jest "nikczemne".

Kosiniak-Kamysz poinformował, że klub PSL na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży wniosek o informację rządu na temat "niszczenia polskiej samorządności przez PiS". "Takich informacji oczekujemy od premier Beaty Szydło" - podkreślił.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA