REKLAMA

Ustawa spredowa: Sadurska zapewnia, że prezydent Duda nie zostawi frankowiczów

  • Autor: GP
  • 18 stycznia 2017 09:19
Ustawa spredowa: Sadurska zapewnia, że prezydent Duda nie zostawi frankowiczów Małgorzata Sadurska, nim zaczęło pracę w Kancelarii Prezydenta, była posłem PiS VII kadencji. (fot.:facebook.com/MalgorzataSadurska)

• Małgorzata Sadurska, szefowa Kancelarii Prezydenta RP zapewniła, że mimo niezadowolenia frankowiczów, prezydent nie pozostaje głuchy na ich apele.
• - Prace w parlamencie trwają. Za niedługo będzie powołana podkomisja a jeśli (prezydencka ustawa) zacznie obowiązywać, będziemy się jej przyglądać - mówiła polityk w radiowej rozmowie w środę (18 stycznia).
• Zaznaczyła, że w 2017 Andrzej Duda będzie próbował skupić się na gospodarce.

Małgorzata Sadurska, polityk blisko współpracująca z Andrzejem Dudą podzieliła się na antenie Polskiego Radia planami głowy państwa na rok 2017.

Po pierwsze podkreśliła, że nadal będą trwały starania, by rozwiązać sytuację kredytów frankowych. To problem, którego rozwiązanie Andrzej Duda obiecał w 2015 roku w kampanii wyborczej. Środowiska frankowe są poirytowane brakiem rezultatów działań prezydenta.

Sadurska podkreśliła, że w Sejmie trwa praca nad projektem prezydenta (ustawa spredowa). - Będziemy kontynuować dobre kroki w tej prezydenturze wobec tego problemu - zaznaczyła polityk na antenie Polskigo Radia. - Prace w parlamencie trwają. Za niedługi będzie powołana podkomisja, a jeśli (prezydencka ustawa) zacznie obowiązywać, będziemy się jej przyglądać i będziemy ją oceniać - dodała.

Gospodarka "oczkiem w głowie" prezydenta

Podobnie jak rząd, prezydent chce 2017 rok poświęcić bardzo uważnie sytuacji w polskiej gospodarce. Czyni już ku temu kroki, by zdiagnozować problemy i, jeśli to możliwe, pomagać przedsiębiorcom. Sadurska mówiła o tych inicjatywach:

Prezydent, na wizyty zagraniczne, zabiera ze sobą młodych przedsiębiorców. (źródło: Kancelaria Prezydenta/prezydent.pl)

- Sprawy rozwoju gospodarczego są istotne dla pana prezydenta - podała przykład przedstawicieli tzw. startupów, którzy towarzyszą prezydentowi w dyplomatycznej wizycie w Izraelu. To młode, innowacyjne przedsiębiorstwa. - Byli też z prezydentem w Szwajcarii - zaznaczyła, że to nie pierwszy taki przypadek.

- Dyplomacja ekonomiczna jest i będzie w orbicie (zainteresowań) pana prezydenta - dodawała.

W 2017 roku, Andrzej Duda chce zintensyfikować działania Narodowej Rady Rozwoju (NRR), która jest ciałem doradczym przy Kancelarii.

Dlaczego prezydent odwiedza Jerozolimę? 

W trzecim tygodniu stycznia Andrzej duda odwiedził Izrael. Kraj, który od wielu dekad łączą z Polską kluczowe stosunki dyplomatyczne. Sadurska podkreśliła w rozmowie radiowej, dlaczego tę wizytę tak dopieszczono. Zaplanowana była aż na cztery dni (17 do 20 stycznia).

- Ta wizyta jest symboliczna - podkreśliła, jeden z jej najważniejszych elementów Sadurska. - Najwyższe, polskie odznaczenie Order Orła Białego Andrzej Duda przyznał w Jerozolimie Szewerowi Weissowi - byłemu ambasadorowi Izraela w Polsce. Weiss jest działaczem na rzecz porozumienia między naszymi krajami.

Andrzej Duda i Szewach Weiss, z charakterystyczną niebieską szarfą Orderu Orła Białego (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter.com)

- Jest on, cały czas, nieustającym przyjacielem Polski - dookreśliła sylwetkę odznaczonego szefowa Kancelarii Prezydenta. - Był symbolem łączącym dwa kraje. Stał na straży prawdy o naszych narodach, chociażby wielokrotnie zaprzeczając, fałszywej opinii i pojęciu "polskie obozy śmierci".

Tym, obraźliwym dla Polski, stwierdzeniem media w ubiegłych latach określały nazistowskie obozy śmierci (np. Auschwitz Birkenau). Często stosuje się to określenie z racji niewiedzy i braku zrozumienia - skoro obozy są na współczesnych ziemiach Polski, to odpowiedzialnymi za zbrodnie w nich popełnione ponoszą Polacy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA