REKLAMA

Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym: W 2017 r. znikną ulgi w komunikacji miejskiej

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl/JS
  • 28 stycznia 2016 09:24
Ustawy o publicznym transporcie zbiorowym: W 2017 r. znikną ulgi w komunikacji miejskiej Tylko w ramach transportu publicznego pasażerowie zachowają możliwość korzystania z ulg w biletach. (fot.wikimedia.org/Adrian.s6)

• Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych apeluje do gmin i powiatów o podjęcie współpracy w organizowaniu publicznego transportu zbiorowego.
• Bez współpracy samorządów różnych szczebli, pasażerowie miejskich tramwajów i autobusów stracą w przyszłym roku ulgi na bilety.
• Ulgi stracą też pasażerowie prywatnych przewoźników - tych, którzy nie podpiszą umów z organizatorem transportu publicznego i nie zostaną operatorami publicznymi.

Jak przypominają przedstawiciele Ogólnopolskiego Porozumienia Organizacji Samorządowych (OPOS), zgodnie ze znowelizowanymi przepisami ustawy o publicznym transporcie zbiorowym (PTZ), 1 stycznia 2017 r. uchylone zostaną niektóre zapisy ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego.

Mowa o zapisach w art. 8a i 8b, które obecnie przewidują wypłatę rekompensaty każdemu przewoźnikowi, który stosując ulgi ustawowe dla pasażerów zgłosi stosowne roszczenie.

- Po 1 stycznia 2017 r. przewoźnicy, którzy nie podpiszą umowy z organizatorem i nie zostaną operatorami publicznymi, nie będą już mieli możliwości uzyskiwania rekompensaty, a tym samym pasażerowie, korzystający z usług tych przewoźników będą zobligowani do ponoszenia pełnych opłat za bilety – czytamy w stanowisku OPOS ws. konieczności współpracy gmin i powiatów w procesie organizacji publicznego transportu zbiorowego.

Czytaj całość na portalsamorzadowy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA