REKLAMA

Uzgodnienie płci: Porażka PO na własne życzenie

  • Autor: Gabriel Paździor
  • 09 października 2015 13:38
Uzgodnienie płci: Porażka PO na własne życzenie Grohal: PO padła ofiarą własnej opieszałości. Foto. Krzysztof Białoskórski, sejm.gov.pl

Renata Grochal publikuje komentarz dotyczący niedoszłego głosowania nad wetem prezydenta Dudy, w sprawie projektu ustawy o uzgodnieniu płci. Krytykę publicystka kieruje w stronę PO i PSL.

Na internetowym serwisie Gazety Wyborczej czytamy, że ewentualna przegrana koalicji w tym głosowaniu byłaby kolejną wizerunkową porażką PO. Z obaw przed tym scenariuszem, Ewa Kopacz zdecydowała się nie dopuścić do rozpatrywania weta w ostatniej sesji Sejmu.

Publicystka zwraca uwagę na niepewność wyniku głosowania. Zdecydowała postawa PSL-u. Dziennikarka ocenia, że w obawie przed tym jak poparcie weta zrozumie wiejski, konserwatywny elektorat ludowcy nie chcieli ryzykować.

 Ustawa cztery lata w Sejmie

 - PO padła ofiarą własnej opieszałości. Projekt ustawy o uzgodnieniu płci wpłynął do Sejmu cztery lata temu, ale do pierwszego czytania został skierowany dopiero w 2013 r., a prace w komisji się ślimaczyły – pisze negatywnie o tempie prac Grochal.

Kończy swój artykuł podkreślając, że projekt w obecnej sytuacji trafia do kosza. Uregulowaniem tej sprawy będzie musiał się zająć dopiero Sejm następnej kadencji.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Ada 2015-10-09 14:38:53
    Niby obiektywy portal, a szerzy propagandę GazWybu, ech...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA