REKLAMA

Użytkowanie wieczyste: Nieruchomości przejdą na własność

  • Autor: PAP/AT
  • 19 marca 2018 08:09
Użytkowanie wieczyste: Nieruchomości przejdą na własność O wadze programu "Mieszkanie plus" najlepiej świadczy bezpośredni nadzór premiera Mateusza Morawieckiego - powiedział Jerzy Kwieciński (fot.shutterstock)

Chcemy w szybkim tempie przygotować nowe rozwiązania prawne, które pozwolą na przejmowanie przez obywateli na własność nieruchomości, które dotychczas były w użytkowaniu wieczystym - powiedział minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

Zdaniem ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego o wadze przywiązywanej do programu "Mieszkanie plus" najlepiej świadczy bezpośredni nadzór premiera Mateusza Morawieckiego. "W ostatnich tygodniach nad założeniami i konkretnymi rozwiązaniami tego programu pracowała Rada Mieszkalnictwa" - wskazał w rozmowie "Gazetą Polską Codziennie".

Minister zaznaczył, że obecnie trwają konsultacje społeczne nad specustawą mieszkaniową, która "ma wprowadzić znaczące uproszczenia w procesach inwestycyjnych". "Niebawem projekt trafi pod obrady rządu, a następnie do parlamentu" - dodał.

"Warto też wspomnieć, że chcemy w szybkim tempie przygotować nowe rozwiązania prawne, które pozwolą na przejmowanie przez naszych obywateli na własność nieruchomości, które dotychczas były w użytkowaniu wieczystym" - podkreślił Kwieciński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA