REKLAMA

Viktor Orban spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim

  • Autor: PAP/MIW
  • 09 sierpnia 2016 20:18
Viktor Orban spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim Jarosław Kaczyński i Victor Orban. (fot. twitter.com).

• Sytuacja polityczna w Europie była tematem spotkania premiera Węgier i lidera rządzącej partii Fidesz Viktora Orbana oraz prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego
• Wizyta Kaczyńskiego na Węgrzech odbyła się na zaproszenie szefa Fideszu.
• Razem z szefem PiS na Węgry udali się marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałkowie Ryszard Terlecki i Joachim Brudziński.

- Viktor Orban przyjął swego gościa w parlamencie, a potem udali się do Esztergomu (na północy Węgier) - powiadomił szef biura prasowego węgierskiego premiera Bertalan Havasi. Jak podkreślił, podczas trwającej całe popołudnie rozmowy przeanalizowano sytuację polityczną w Europie.

Z kolei rzeczniczka klubu PiS Beata Mazurek potwierdziła wcześniej, że rozmowa ma dotyczyć przyszłości UE po Brexicie i współpracy PiS z partią Fidesz, a Jarosławowi Kaczyńskiemu podczas wizyty na Węgrzech towarzyszą marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałkowie Ryszard Terlecki Joachim Brudziński.

Jak dodała Mazurek, spotkanie na Węgrzech to rewizyta. Prezes PiS z szefem węgierskiego Fideszu, premierem Węgier spotkał się w styczniu w Niedzicy (woj. małopolskie).

W drugiej połowie lipca w Warszawie odbyło się spotkanie szefów rządów Grupy Wyszehradzkiej, na którym ustalono, że V4 we wrześniu na szczycie UE w Bratysławie złoży wspólną propozycję dotyczącą reformy Unii. Na przełomie sierpnia i września, ma dojść do spotkania V4 w Krynicy, które ma posłużyć wypracowaniu ostatecznych propozycji. Polska w lipcu objęła przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej.

16 września w Bratysławie odbędzie się nieformalny szczyt unijny bez udziału Wielkiej Brytanii poświęcony strategii UE na przyszłość.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA