REKLAMA

W 2015 roku Polacy oglądali więcej telewizji niż w latach ubiegłych

  • Autor: PAP/GP
  • 05 stycznia 2016 08:14
W 2015 roku Polacy oglądali więcej telewizji niż w latach ubiegłych Naziemna telewizja może wzbogacić się nawet o siedem nowych kanałów (fot. flickr.com/CC BY 2.0)

Pomimo rosnącej roli internetu w komunikacji społecznej, badania dowodzą wzrostu oglądalności telewizji nad Wisłą. Polacy oglądają więcej. Rośnie też paleta programów z jakich możemy wybierać.

- Czas oglądania telewizji przez Polaków w 2015 roku znów wzrósł i według prognoz specjalistów raczej nie spadnie w najbliższych miesiącach - podaje "Rzeczpospolita".

Pomimo znaczących zmian w przyzwyczajeniach widzów na całym świecie i ich stałym odpływaniu do internetu, w Polsce telewizja znów zaliczyła przyzwoity rok.

Kolejny raz wzrósł średni czas, jaki statystyczny polski widz spędzał codziennie przed telewizorem. W ubiegłym roku były to 4 godziny i 23 minuty, czyli o 3 minuty więcej niż rok wcześniej - wynika z danych firmy Nielsen Audience Measurement.

Zdaniem ekspertów, dzieje się tak między innymi za sprawą coraz bogatszej oferty programowej, która dzięki planowanemu startowi nowego multipleksu naziemnej telewizji, wkrótce może wzbogacić się nawet o siedem nowych kanałów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA