REKLAMA

W 2017 możemy przekroczyć 400 tysięcy urodzeń dzieci. Efekt 500 plus?

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl (GP)/AT
  • 08 lutego 2017 10:52
W 2017 możemy przekroczyć 400 tysięcy urodzeń dzieci. Efekt 500 plus? Minister Elżbieta Rafalska na posiedzeniu rządu (fot.KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Minister Elżbieta Rafalska liczy, że w 2017 uda się przełamać barierę 400 tysięcy urodzeń na rok, może będzie nawet 420 tysięcy.
• Minister ostrożnie przypisuje te statystyki działaniu Programu 500 plus.
• Wytrąciliśmy przeciwnikom ich najmocniejsze argumenty - odpowiada oponentom politycznym i krytykom programu.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podzieliła się informacją o urodzeniach z ostatnich miesięcy 2016 roku. Przypisała dobrą statystykę Programowi 500 plus, który działa od kwietnia 2016 roku.

Minister na antenie RMF FM w środę (8 lutego) powiedziała, że w listopadzie urodziło się o 5000 więcej dzieci niż rok wcześniej (2015), a w grudniu aż 5700 więcej niż rok wcześniej. Co istotne, przytoczone dane o dzietności z miesięcy listopada i grudnia, były bardziej imponujące niż zakładały ustawy i prognozy MRPiPS. W oparciu o te prognozy budowano program 500 plus.

- Przyznaję, że prognozy były oszczędniejsze - dodawała Rafalska. - I dobrze, że udało się je przeskoczyć. - Oponentom, którzy w okresie procedowania programu 500 plus, atakowali ówczesne założenia minister miała do powiedzenia następujące słowa: - Wytrąciliśmy przeciwnikom ich najmocniejsze argumenty.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA