REKLAMA

W Budapeszcie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

  • Autor: JS
  • 06 grudnia 2017 23:10
W Budapeszcie stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego Radni podkreślili rolę Lecha Kaczyńskiego, jaką odegrał w ustanowieniu demokratycznej Polski po upadku komunizmu (fot. sejm.gov.pl)

Budapesztańscy radni podjęli decyzję o postawieniu pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który 10 kwietnia 2010 roku zginął w katastrofie smoleńskiej.

Radni podkreślili rolę Lecha Kaczyńskiego, jaką odegrał w ustanowieniu demokratycznej Polski po upadku komunizmu. Zaznaczyli, że Lech Kaczyński był jedną z wybitnych postaci budujących wyjątkowe stosunki między Polską a Węgrami na przestrzeni wielu stuleci.

"Śmierć Lecha Kaczyńskiego oznaczała niewysłowioną stratę dla całej europejskiej wspólnoty. Chyląc przed nim czoło, niniejszym inicjuje się wzniesienie w Budapeszcie pomnika" - napisano.

O decyzji poinformował Marszałek Sejmu. "Stołeczni radni zdecydowali. W przyszłym roku w Budapeszcie wzniesiony zostanie pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Dziękujemy" - napisał na Twitterze Marek Kuchciński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA