REKLAMA

W całej Polsce protesty przeciwko prezydenckim projektom reformującym sądownictwo

 • Autor: JS
 • 01 października 2017 14:03
W całej Polsce protesty przeciwko prezydenckim projektom reformującym sądownictwo Komitet Obrony Demokracji zachęca do udziału w protestach. "Pokażmy wspólnie, że SUWEREN MÓWI NIE!!!" - pisze. (fot.twitter.com/MichalBoni)

O godz. 19 w całej Polsce odbędą się protesty przeciwko prezydenckim projektom reformującym sądownictwo. Ich organizatorem jest Komitet Obrony Demokracji.

Protesty odbędą się przed budynkami sądów w całej Polsce.

"W lipcu PiS próbował przeprowadzić w Polsce ustrojowy zamach stanu. Ustawami chciał zmienić przepisy Konstytucji i upolitycznić polskie sądy. W odpowiedzi na to w całej Polsce wybuchły wielkie protesty społeczne. W 280 miejscowościach na ulice wyszły Obywatelki i Obywatele, którzy solidarnie stanęli w obronie niezależnych sądów" - informuje KOD.

Jak przypomina, od prezydenta RP, jako strażnika Konstytucji, żądano wtedy zawetowania ustaw PiS-u.

"Prezydent po złożeniu weta wobec dwóch ustaw zapowiedział przygotowanie własnych propozycji dotyczących SN i KRS. Czekaliśmy na zapowiadane projekty i doczekaliśmy się ich 26 września, i niestety, zawiedliśmy się. Prezydent Andrzej Duda udowodnił, że faktycznie od lipca nie próżnował. Stworzył dwa kolejne, koszmarne projekty. Propozycje Ziobry były skandaliczne, Andrzeja Dudy są bardzo złe... albo się przestrzega prawa, albo się je łamie. Innej możliwości nie ma. My, Obywatelki i Obywatele, stoimy na straży demokracji i konstytucyjnej zasady trójpodziału władzy, dlatego: bronimy niezależnych sądów i niezawisłych sędziów;  mówimy NIE sądom pod nadzorem polityków, zarówno polityków PiSu, jak i wszystkich innych opcji politycznych; stajemy wspólnie na straży praworządności - nie bronimy przywilejów ani ludzi" - czytamy w komunikacie KOD.

Komitet Obrony Demokracji zachęca do udziału w protestach. "Pokażmy wspólnie, że SUWEREN MÓWI NIE!!!" - pisze.

 

W poniedziałek (25 września) prezydent Andrzej Duda zaprezentował swoje projekty ustaw o KRS i o SN. 24 lipca prezydent zawetował przygotowane przez posłów PiS: nową ustawę o SN i nowelę ustawy o KRS, wytykając im m.in. niekonstytucyjność części przepisów. Zapowiedział wtedy, że w ciągu dwóch miesięcy przedstawi własne projekty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • DebileZUlicy 2017-10-02 12:55:24
  Do :-): Taaaak, bo my ni w ząb nie kumaci. Na szczęście jest elita taka jak byli ubecy i ich towarzysze z zadym ulicznych (16% poparcia) którzy nam plebsowi z nizin społecznych mówią co jest dla nich (tzn. dla nas) lepsze. I to juz kiedyś było. i to się właśnie nazywało pzpr
 • :-) 2017-10-02 12:12:34
  Do Do Polaków: Bidulki którzy popieraja PIS bo dostali 500 zyla i wcześniejsza emeryturkę żeby mieć czas tę kasę przepić nie rozumieją że to dla ich dobra. PIS to kalka z PZPR a ich postępowanie to dokładnie to samo co robiła komuna.
 • Do Polaków 2017-10-02 12:04:32
  A takiego wała! Suweren to mówi NIE kodziarzom i ich zleceniodawcom z sb i agenturalnej antypolskiej wyborczej z czerskiej.
 • max,., 2017-10-02 09:59:00
  jacy Polacy? to smiecie z UB SB zdrajcy Polski......
 • Polacy na Ulice. 2017-10-01 16:54:23
  Tak na ulice pezepedzic tych Drani.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA