REKLAMA

W ciągu roku Senat uhonoruje pięć osób lub wydarzeń

  • Autor: PAP/JS
  • 08 lipca 2016 08:06
W ciągu roku Senat uhonoruje pięć osób lub wydarzeń Za zmianami w regulaminie Senatu głosowało 90 senatorów, nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał się od głosu. (fot. Senat/facebook)

• Senat będzie mógł podjąć maksymalnie pięć uchwał ws. ustanowienia danego roku rokiem osoby albo wydarzenia - to główna zmiana, którą w swoim regulaminie przyjął w czwartek (7 lipca) Senat.
• Do pory izba mogła podjąć trzy uchwały w takiej sprawie.

Za zmianami w regulaminie Senatu głosowało 90 senatorów, nikt nie był przeciw ani nie wstrzymał się od głosu.

Zgodnie z przyjętymi zmianami, na wniesienie projektu uchwały ws. ustanowienia roku rokiem osoby, albo wydarzenia będzie o miesiąc mniej, trzeba będzie to zrobić do 30 września poprzedniego roku. Dodatkowo do projektu trzeba będzie załączyć planowany ramowy program obchodów.

Sprawozdanie dot. takiej uchwały będzie przedstawiane do dnia 31 października. Tak, jak dotychczas w szczególnie uzasadnionych przypadkach marszałek Senatu będzie mógł wydłużyć terminy wniesienia i sprawozdania ws. projektu uchwały.

Czytaj też: List prezydenta Dudy: w NATO potrzeba braterstwa wizji, wartości i zasad

Projekt uchwały ws. ustanowienia danego roku rokiem osoby albo wydarzenia marszałek Senatu będzie kierował jak wcześniej do komisji ustawodawczej, ale sprawozdawcą komisji będzie mógł być także senator niebędący jej członkiem, jeżeli jest wnioskodawcą projektu uchwały, senatorem popierającym wniosek albo członkiem komisji będącej wnioskodawcą.

Powyższe ograniczenia nie będą dotyczyć uchwał związanych z przypadającą w danym roku rocznicą.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA