REKLAMA

W czwartek poznamy skład komisji ds. katastrofy smoleńskiej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 03 lutego 2016 08:28
W czwartek poznamy skład komisji ds. katastrofy smoleńskiej Minister obrony będzie mógł wznowić badanie wypadku lotniczego, np. katastrofy smoleńskiej, gdy zostaną ujawnione nowe okoliczności lub dowody (fot. Happa/Wikipedia/CC BY 3.0)

Jutro (4 lutego) poznamy nazwiska nowych ekspertów Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego – dowiedział się „Nasz Dziennik”.

W piątek (29 stycznia) na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji został opublikowany projekt zmiany rozporządzenia przygotowany przez MON w sprawie organizacji oraz działania Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWLLP). Projekt przewiduje, że minister obrony narodowej będzie mógł wznowić badanie wypadku lotniczego, np. katastrofy smoleńskiej, gdy zostaną ujawnione nowe okoliczności lub dowody mogące mieć istotny wpływ na ich przyczyny.

Rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz w poniedziałek (1 lutego) w TVP Info pytany o wznowienie badań przyczyn katastrofy smoleńskiej i czy w tym celu zostanie powołana specjalna komisja, powiedział:

"Myślę, że nic się nie stanie, jak powiem, że na 99 proc. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, która de facto zacznie od początku w sposób rzetelny i uczciwy wyjaśniać przyczyny katastrofy smoleńskiej, czyli od momentu remontu, przetargu na remont Tupolewa (...) i to jest ten moment początkowy, od którego zacznie komisja swoje badanie, a będzie oczywiście skupiać się także na tych kluczowych momentach, jak końcówka, ostatnia faza lotu Tupolewa, zostanie powołana jeszcze w tym tygodniu przez ministra obrony narodowej" - powiedział rzecznik MON.

"Nasz Dziennik" ustalił, że skład komisji ma być znany już jutro (4 lutego).

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA